کد خبر: ۵۱۴۰۶۸
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
نماینده شیراز گفت: در استیضاح‌های 3 وزیر که در روزهای اخیر شاهد آن بودیم، با وجودی که حق قانونی نمایندگان بود، می‌توان گفت که حداقل از یکی از این استیضاح‌ها باید به نام استیضاح کثیف نام برد.
آفتاب‌‌نیوز :
سخنگوی فراکسیون امید مجلس با انتقاد از عملکرد هیئت‌رئیسه مجلس در استیضاح ۳ وزیر کابینه، گفت: اقدام هیئت‌رئیسه مجلس متفاوت با زمان محمدعلی شاه نیست.

بهرام پارسایی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 23 اسفند) پارلمان در اخطاری، به اصل 67 قانون اساسی استناد کرد و از عملکرد هیئت‌رئیسه مجلس در استیضاح وزرای راه، تعاون و جهاد کشاورزی انتقاد کرد و گفت: حضرت امام(ره) فرمودند که «مجلس در رأس امور است» و مقام معظم رهبری نیز از مجلس به نام امید نظام و مظهر اقتدار و اختیار مردم یاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه امید ملت به اقتدار و قدرت مجلس است، اظهار داشت: اقتدار و قدرت مجلس در بُعد نظارتی و در قالب تذکر، اخطار، سوال و استیضاح وزرای کابینه است.

نماینده مردم شیراز در مجلس اضافه کرد: در استیضاح‌های 3 وزیر که در روزهای اخیر شاهد آن بودیم، با وجودی که حق قانونی نمایندگان بود، می‌توان گفت که حداقل از یکی از این استیضاح‌ها باید به نام استیضاح کثیف نام برد.

پارسایی تصریح کرد: رئیس مجلس و هیئت‌رئیسه باید برای جلوگیری از کُند شدن تیغ نظارتی مجلس، فکری بکنند، زیرا به نظر می‌رسد که اتفاقات بسیار نگران‌کننده‌ای رخ داده و در حال اتفاق است.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به اخطار نماینده شیراز، گفت: این مواردی که شما گفتید، ارتباطی به هیئت‌رئیسه مجلس ندارد.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس در واکنش به اظهارات پزشکیان، اظهار داشت: هیئت‌رئیسه باید اقتدار مجلس را حفظ کند، در روزهای اخیر و در جریان استیضاح 3 وزیر، چه اقداماتی برای جلوگیری از تضعیف جایگاه مجلس انجام دادید؟ رئیس و هیئت‌رئیسه مجلس چاره‌ای برای آن بیاندیشند؛ این کارهایی که این روزها انجام شد، متفاوت با زمان محمدعلی شاه نیست، اجاره ندهید اقتدار مجلس از دست برود.

منبع: تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین