کد خبر: ۵۱۴۱۵
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۸۵ - ۱۲:۴۰
به رغم مخالفت دولت انجام شد:

رای اولیه مجلس به انحلال وزارت رفاه

آفتاب‌‌نیوز : طرح ادغام وزارت رفاه در وزارت بهداشت، به فاصله یک روز پس از برکناری «پرویز کاظمی» از مسؤولیت خود در وزارت رفاه و توسط نمایندگانی از دو فراکسیون اقلیت و اکثریت تهیه شد و «محمد خوش چهره» نماینده تهران خبر تقدیم آن به شکل دوفوریتی را به هیات رئیسه مجلس را اعلام کرد.

توضیحات خوش چهره درباره انحلال وزارت رفاه (کلیک کنید)

به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب، بدین ترتیب صبح امروز (چهارشنبه) دوفوریت این طرح به رای گذاشته شد که در این رای‌گیری از مجموع ‪ ۲۲۳‬نماینده حاضر، ‪۱۱۳‬رای موافق و ‪ ۹۲‬رای مخالف،‪ ۸‬رای ممتنع كسب شد و به این ترتیب رای نیاورد.پس از آن برای یك فوریتی رای‌گیری شد كه با ‪ ۱۱۳‬رای موافق ، ‪۹۰‬ رای مخالف و ‪ ۷‬رای ممتنع به تصویب رسید. 

مخالفت «مصری» با انحلال وزارت رفاه (کلیک کنید)

«محمد نبی رودكی» نماینده شیراز در توضیح دلایل دوفوریتی بودن این طرح گفت: براساس تكلیف برنامه سوم توسعه اقتصادی وقانون جامع رفاه و تامین اجتماعی، دولت موظف بوده با تشكیل وزارت رفاه وتامین اجتماعی یكی از وزارتخانه‌ها را ادغام یا منحل كند. 

وی تاكید كرد: دولت تاكنون این وظیفه را انجام نداده است.این نماینده مجلس به ناكار آمدی و ناهمگونی وظایف سازمانهای وابسته وزارت رفاه و تامین اجتماعی تاكید كرد. 

رودكی گفت:سازمان‌های خدمات درمانی، بهزیستی تامین اجتماعی از سازمانهای تابعه این وزارتخانه هستند.سازمان خدمات درمانی و بهزیستی با وزارت بهداشت همگون و همجنس هستند. 

نماینده شیراز افزود:سازمان بهزیستی هم اكنون از مجموع دومیلیون نفر معلول ذهنی وجسمی دركشور تنها ‪ ۴۰۰‬هزار نفر را تحت پوشش دارد.
 
وی تاكیدكرد:به نظر می‌رسید رفاه و تامین اجتماعی باید به علت ناهمگونی در ساختار و تشكیلات آن، در مسیر قانونی ادغام قرارگیرد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین