کد خبر: ۵۱۴۲۵۸
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۰
نخست وزیر اسلواکی بنا به درخواست اپوزیسیون و با هدف آرام کردن بحران سیاسی کشورش استعفا کرد. ائتلاف او پس از قتل یک روزنامه‌نگار تحقیقی هدف فشارهای بسیاری قرار گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :
 رابرت فیکو، نخست وزیر اسلواکی بنا به درخواست اپوزیسیون پس از قتل یان کوچیاک، خبرنگاری که درباره فساد گزارش تهیه می‌کرد، استعفای خود را اعلام کرد.

رئیس‌جمهوری اسلواکی از پیشنهاد رابرت فیکو برای استعفا به شرطی که حزبش اجازه داشته باشد رهبر آتی دولت را انتخاب کند، حمایت کرده است

جمعه گذشته کشور اسلواکی شاهد بزرگترین تظاهرات خود بعد از سال ۱۹۸۹ میلادی بوده است، چرا که ۵۰ هزار نفر به خیابان‌های براتیسلاوا آمدند و هزاران نفر در شهرهای دیگر به تظاهرات پرداختند. رابرت فیکو که در ۱۲ سال گذشته ۱۰ سال در سمت نخست وزیری اسلواکی بوده است، تلاش می‌کند تا انسجام دولت ائتلاف خود را در برابر شوک وارد شده به کشور بعد از کشته شدن کوچیاک حفظ کند. رابرت کالیناک وزیر کشور اسلواکی که یکی از یاران نزدیک نخست وزیر به شمار می‌رود روز دوشنبه گذشته استعفای خود را اعلام کرده بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه،بسیاری از منتقدان معتقدند که استعفای فیکو با هدف نگه داشتن ائتلاف سه حزبی حاکم در قدرت و جلوگیری از برگزاری انتخابات زودهنگام است. این مقام در سخنانش گفت: انتخابات زودهنگام قطعا با هرج و مرج و بی‌ثباتی همراه خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین