کد خبر: ۵۱۴۳۲۶
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
جوان ۳۲ ساله‌ ای که فقط از سالمندان سرقت می‌کرده، درباره روش کلاهبرداری اش می گوید: «به افرداد پیر و سالمند می‌گفتم از اقوام دورشان هستم و به بهانه تصادف ماشینم و اینکه همان لحظه نیاز به پول دارم از آنها کارت عابر بانک یا پول نقد دریافت می‌کردم.»
آفتاب‌‌نیوز :
این روزها کلاهبرداری به روش‌های و شیوه‌های مختلف صورت می‌گیرد و کلاهبرداران به روش‌های گوناگون افراد ساده‌لوح و زودباور را فریب داده و از آنها سوءاستفاده می‌کنند. چندی پیش نیز جوان ۳۲ ساله‌ ای به نام محمد به دلیل کلاهبرداری از افراد مسن دستگیر شده است، او خود را به عنوان یکی از اقوام دور افراد سالخورده معرفی می‌کرده و با استفاده از اطلاعاتی که آنها در اختیارش قرار می‌دادند، اقدام به کلاهبرداری و سرقت از آنها می‌کرده است. این جوان سارق در گفت‌وگویی به سوالات ایلنا پاسخ داده است که متن آن را در زیر می خوانید.

به چه جرمی دستگیر شدی؟

به جرم کلاهبرداری دستگیر شدم.

به چه روشی کلاهبرداری‌ می کردی؟

از افراد پیر و سالخورده کلاهبرداری می‌کردم به آنها می‌گفتم از اقوام دور آنها هستم و به بهانه تصادف ماشینم و اینکه همان لحظه نیاز به پول دارم از آنها کارت عابر بانک یا پول نقد دریافت می‌کردم.

با کارت عابر بانک چه می‌کردی؟

با کارت عابر بانک یا سکه یا طلا می‌خریدم تا بتوانم کارت آن‌ها را خالی کنم.

این افراد را چطور انتخاب می‌کردی؟

برخی از آنها را به طور اتفاقی وقتی در پارک یا خیابان بودند، انتخاب می‌کردم برخی دیگر را نیز از طریق اطلاعاتی که از کسبه محل درباره آنها بدست می‌آوردم به سراغ‌شان می‌رفتم.

به آنها می‌گفتم من از اقوام دور شما هستم و آنها نیز با گرمی به من اطلاعات لازم را درباره خانواده می‌دادند و من سپس به آنها می‌گفتم تصادف کردم و از آنها درخواست پول می‌کردم.

چند فقره کلاهبرداری کردی؟

۱۵۰ فقره

چند شاکی داری؟

نمی‌دانم.

متاهل هستی؟

آدم خلافکار به سراغ زن و زندگی نمی‌رود.

افسر این پرونده نیز درباره شاکیان این پرونده گفت: تاکنون سی نفر شناسایی شده‌اند و اقدامات برای شناسایی دیگر شکات ادامه دارد، البته بیشتر شکات نیز به دلیل کهولت سن فوت کرده‌اند، برخی نیز در خارج از کشور به سر می‌برند.

در زندان روش‌های جدید دزدی را آموختم

محمد سارق زورگیر دیگری است که با معرفی خود به عنوان مامور از مردم اخاذی می‌کرده است. این سارق تاکنون ۴ بار است دستگیر شده است. او نیز به سوالات خبرنگار ایلنا این چنین پاسخ داده است.

چند سال داری؟

۳۱ سال

به چه جرمی دستگیر شدی؟

سرقت و اخاذی در لباس مامور پلیس آگاهی.

چگونه اقدام به دزدی و اخاذی می‌کردی؟

از ساعت یک الی دو بامداد در خیابان بودم و مناطق خاص را شناسایی می‌کردم و از ساعت ۵ الی ۷ صبح به سراغ افرادی می‌رفتم که می‌توانستم از آنها استفاده کنم، البته هیچ‌گاه به زن‌ها کاری نداشتم و از آن‌ها دزدی نمی‌کردم.

سابقه‌ هم داری؟

بله، پیش از این سه بار دستگیر شده بودم و حدود یکسال و ۱۸ روز در زندان بودم. ۴۰ روز پیش از زندان آزاد شده بودم.

درس خواندی؟

بله، فوق‌دیپلم حسابداری دارم.

مواد هم مصرف می‌کنی؟

بله ۱۵ سال است که شیشه و هروئین مصرف می‌کنم.

وضع مالی خانواده‌ات چگونه است؟

پدرم کارخانه شیلنگ سازی دارد و یک خواهر دارم که دکتر است و در بلژیک زندگی می‌کند. مادرم هم از دیشب که متوجه شده من دوباره دستگیر شدم به کلانتری آمده بود و نمی‌رفت.

چرا با اینکه سه بار زندان رفتی اما باز هم دزدی می‌کنی؟

در زندان مدل‌های جدید دزدی را می‌آموزم و هر وقت که بیرون می‌آیم روش‌های دزدی‌ام تغییر می‌کند.

افسر این پرونده نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره این متهم گفت: محمدرضا با ماشین‌شخصی‌اش و دو عدد بیسیم در قالب مامور آگاهی اقدام به دزدی می‌کرده است برای این کار نیز پلاک یک خودروی تویوتا را سرقت کرده و برای رد گم‌کردن روی ماشین خود نصب کرده بود.

او ادامه داد: این متهم حدود ۱۱ شاکی خصوصی دارد و ما پس از مراجعه شاکیان توانستیم از روی پلاک خودرواش او را شناسایی کرده و در کمتر از ۴۸ ساعت دستگیرش کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین