کد خبر: ۵۱۴۳۴
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۸۵ - ۱۸:۵۵

معاون نخست وزیر فلسطین آزادشد

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش آسوشیتدپرس، دادگاه اسرائیلی که مسئول محاکمه او بود، با اعلام فقدان شواهد کافی، دستور آزادی او را صادر کرد ولی دادگاه فعلا او را از ورود به شهر رام الله و ادامه کار در سمت دولتی خود منع کرده است و او به منزل خود در شهر نابلس در کرانه باختری بازگشته است. 

اسرائیل در 25 ژوئن، بسیاری از رهبران و مقامات سیاسی گروه حماس را که پس از پیروزی در انتخابات اخیر فلسطین به مقامات دولتی رسیده بودند، دستگیر کرد. 

این اقدام در پی دستگیری گیلاد شالیت،‌ سرباز اسرائیلی توسط نیروهای حماس صورت گرفت و اسرائیل قصد داشت با دستگیری مقامات حماس،‌ آزادی آنها را به آزادی سرباز اسرائیلی مشروط کند. 

در مجموع حدود 30 نماینده مجلس و 4 عضو کابینه دولت حماس در تابستان امسال توسط دولت اسرائیل به اتهام تعلق داشتن به گروهی غیرقانونی، دستگیر شدند. 

روز دوشنبه یک دادگاه اسرائیلی از آزادی 21 تن از این دستگیرشدگان خبر داد و جلسه محاکمه 13 تن دیگر نیز روز 5 اکتبر برگزار خواهد شد. 

قاضی حامد، سخنگوی دولت فلسطین که در اختیار گروه حماس است در پی آزادی معاون نخست وزیر فلسطین گفت این اقدامی حاکی از حسن نیست بود و سایر مقامات دستگیر شده فلسطین نیز باید به سرعت آزاد شوند زیرا اتهامات وارد شده به آنها ساختگی و با اهداف سیاسی است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین