کد خبر: ۵۱۴۵۹۸
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
شهردار با همان بخشنامه‌های ضدفساد، موفق شد؛ بساط 8 کارتل بزرگ اقتصادی و کارگزاران عظیم رشد یافته در طول سالیان گذشته را یک‌شبه برچیند تا بدهکاران و طلبکاران مستقیم با خود شهرداری طرف شوند.
آفتاب‌‌نیوز :
اصلاح‌طلبان که پیروز میدان رقابت شوراها شدند، رسانه‌های نزدیک به جریانی خاص در میان اصولگرایان شمارش معکوس را آغازکردند که محمدعلی نجفی تنها 2 ماه شهردار تهران ‌خواهد بود. 

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ اما شهردار تهران که قبول مسئولیت کرد در روزهای اول دو بخشنامه ضد فساد داد که بر اساس آن فروش تراکم سیار و دریافت وجه در مناطق 22 گانه شهرداری ممنوع شد. از سوی دیگر با اعلام گزارش تحویل و تحول در شهرداری تهران بخشی از مفاسد در دوران گذشته شهرداری را فاش کرد و این سوال را در اذهان ایجاد نمود که مگر شهرداری در طول سال‌های گذشته چه اقداماتی کرده که هم اکنون به‌اندازه 3 سال درآمدش بدهی دارد. روز گذشته عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران بخش‌های دیگری از اقدامات نجفی را در طول 6 ماه گذشته فاش کرد مجید فرانی گفت: شهرداری با همان بخشنامه‌های ضدفساد، موفق شد؛ بساط ۸ کارتل بزرگ اقتصادی و کارگزاران عظیم رشد یافته در طول سالیان گذشته را یک‌شبه برچیند، به نحوی که بدهکاران و طلبکاران مستقیم با خود شهرداری طرف شوند.

مدفن؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به نقاط قوت و ضعف عملکرد 6 ماهه محمد‌علی نجفی در شهرداری تهران گفت: مهم‌ترین کاری که نجفس انجام دادند، ساماندهی فضاهای به هم ریخته شهرداری بود. مجید فراهانی افزود: وقتی آقای نجفی آمد به مخیله‌اش هم خطور نمی‌کرد که با چنین ساختار به هم ریخته و نابسامانی در حوزه‌های مختلف مواجه شود؛ به نحوی که حتی امکان حرکت هم از او سلب شود، به همین دلیل بود که به کرات از گوشه و کنار به گوش ما می‌رسید که شهرداری و شورا مدفن اصلاح‌طلبان خواهد شد و به سه ماه نرسیده حضورشان با شکست روبه‌رو می‌شود.

8 کارتل

این عضو شورای شهر ادامه داد: شهردار با همان بخشنامه‌های ضدفساد، موفق شد؛ بساط 8 کارتل بزرگ اقتصادی و کارگزاران عظیم رشد یافته در طول سالیان گذشته را یک‌شبه برچیند تا بدهکاران و طلبکاران مستقیم با خود شهرداری طرف شوند.

شهر را می‌فروختند

مجید فراهانی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری گذشته از شهرفروشی درآمد کسب می‌کرد و این اواخر دیگر کفگیر تراکم هم به ته دیگ خورده بود، ادامه داد: در گذشته یک سیکل معیوب در مدیریت شهری وجود داشت. در حقیقت شهر را می‌فروختند و تخریب می‌کردند تا بتوانند آن را اداره کنند، اما این سیکل معیوب تا کی می‌توانست ادامه پیدا کند؟ نجفی جلوی این کار را گرفت و شجاعانه هم این اقدام را انجام داد.

جابه‌جایی آرام و کُند

فراهانی با اشاره به اقدامات نجفی در رابطه با ساماندهی نیروی انسانی، ادامه داد: وی ارزیابی و ارزشیابی مدیران شهری را دنبال کرد و سعی در جایگزینی نیروهای متخصص در حوزه‌ها کرد و این امر را بدون تعصب انجام داد. همانطور که خودش گفت در شهرداری لباس سیاسی را از تن درآورد و لباس خدمت پوشید. در بحث انتصابات تا جایی که توانست سعی کرد، نیروهای متخصص را روی کار بیاورد، اما نقدی که من به ایشان وارد می‌دانم، این است که فرآیند جابه‌جایی نیروها بسیار کند پیش می‌رود. انتظار ما این بود، آقای نجفی با یک کابینه منسجم وارد عمل شود. بنابر نظرسنجی آقای نجفی در شهرداری طی شش ماه اول، یک سوم ارباب رجوعان اعلام کردند که از ما تقاضای رشوه شده است.

نارضایتی مردم

فراهانی اقدام مثبت دیگر نجفی را نوسازی بافت فرسوده خواند و گفت: مذاکراتی در این رابطه انجام گرفته و بسته‌های تشویقی مناسبی در نظر گرفته شده‌است. برنامه بازآفرینی شهری حاصل همکاری و همگامی میان دولت و شهرداری است و این ثمرات همسو بودن دولت‌ و شهرداری است که متاسفانه در سال‌های گذشته همواره شاهد وجود اختلاف میان این دو نهاد بودیم. با این حال انتظار ما و مردم این است که اقدامات بیشتری صورت گیرد. وی در انتها به نارضایتی مردم از مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: به نظر می‌‌رسد مردم از کار ما ناراضی هستند و از دولت و مدیریت شهری انتظار بیشتری دارند، هر چند بخشی از این نارضایتی طبیعی است، چرا که حضور در قدرت همواره نارضایتی و بی‌اعتمادی ایجاد می‌کند.

منبع: آرمان
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
0
4
چرا این مافیا را رسوا نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا تلگرام را ایم مافیا مسدود نکرده بزرگان این مافیا را رسوا کنید.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
0
0
...............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
0
2
مافیا یی ها چنان قدرت گرفته اند که هرکس دنبال پیشرفت واصلاح است راسرنگون می کننددیگر آخرش است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین