کد خبر: ۵۱۵۷۵
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۳۸۵ - ۱۹:۱۰

انتخابات اتریش برگزار می‌شود

آفتاب‌‌نیوز :  براساس آخرین نظر سنجی انجام گرفته، یک سوم از جمعیت شش میلیونی واجدین شرایط هنوز کاندیداهای مورد نظر خود را انتخاب نکرده‌اند. رقابت اصلی میان صدر اعظم ولفانگر شوسل که ریاست حزب راست میانه مردم را بر عهده داشته و آلفرد گوسنبایر است. آلفرد گوسنبایر در حال حاضر هدایت حزب سوسیال دموکرات را برعهده دارد. بسیاری از کارشناسان سیاسی پیش‌بینی می‌کنند که در نهایت حزب مردم و حزب سوسیال دموکرات با یکدیگر ائتلاف ‌کنند. 

مقامات مسئول برگزاری انتخابات تاریخ 9 اکتبر را برای تعیین نتیجه رسمی انتخابات اعلام کردند. بامداد امروز، رهبر حزب مردم بار دیگر بر حمایت خود از تصمیم اتحادیه اروپا در به عضویت درآوردن رومانی و بلغارستان تاکید کرد. البته در این میان ولفانگر شوسل در خصوص عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا و مخالفت بسیاری از سیاستمداران اتریشی سخنی به میان نیاورد. 

از سوی دیگر دو حزب آزادی و حزب سبز نیز برای احراز رتبه سوم در این انتخابات با یکدیگر رقابت می‌کنند. سه حزب کمونیست‌ها، اتحاد آینده اتریش و حزب هانس پترمارتین نیز برای حفظ کرسی‌های خود در مجلس به کسب‌ 4 درصد از مجموع آرا امید بسته‌اند. در حال حاضر حزب مردم و حزب اتحاد آینده اتریش حاکمیت بر ساختار سیاسی اتریش را برعهده دارد، بسیاری از پیش‌بینی‌ها حاکی از باخت احزاب راست در این انتخابات است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین