کد خبر: ۵۱۶۱۱
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۸۵ - ۱۰:۳۳
فراکسیون اقلیت مجلس خبر داد:

انتصابات بحث انگیز در وزارت ارتباطات

آفتاب‌‌نیوز : فراکسیون اقلیت مجلس در خبری که از جلسه اخیر خود به رسانه ها ارسال کرده، نگرانی خود را از این واگذاریها بر امنیت ارتباطات شخصی شهروندان اعلام داشته است.

صادق زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی آفتاب با تایید این خبر گفت که عملکرد مجموعه وزارتخانه در جلسه فراکسیون مورد بحث قرار گرفت و با انتقاد از واگذاریهای انجام شده، به این مطلب اشاره شد که اکثر عزل و نصب‌ها با مواضع سیاسی افراد سنجیده می‌شود. 

وی اظهار داشت: در وزارت ارتباطات نیز مانند سایر وزارتخانه‌ها عزل و نصب‌ها سیاسی است در حالی که در این وزارتخانه باید توجه به تخصص افراد شود و اولویت با افرادی باشد که در داخل یا خارج از مجموع شرایط تخصصی لازم را دارند. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هفتم افزود: این گرایش و جهت‌گیری‌ها در همه قسمت‌های دولت وجود دارد مثلا در وزارت کشور حتی تا سطح بخشداران نیز عزل و نصب‌ها سیاسی است. در برخی وزارتخانه‌ها این انتخاب سیاسی مدیران بیشتر و در برخی وزارتخانه‌ها کمتر است. 

صادق‌زاده سپس به انتقاد از عزل و نصب‌ها در دولت نهم پرداخت و گفت:‌ به نظر ما عزل و نصب‌ها با توجه به شعار عدالت‌محوری احمدی‌نژاد، نباید با این سنجش صورت گیرد که در ستاد فلان کاندیدا رئیس جمهوری بوده یا به چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری رأی داده بلکه براساس تخصص افراد باید باشد و چنین عزل و نصب‌های مصداق آن شعار نیست. 

وی در مورد برکناری وزیر رفاه نیز اظهار داشت: بهتر بود رئیس جمهوری اگر قصد برکناری وزیری را دارد با مجلس تعاملی داشته باشد. نه اینکه در یک اقدام تعجب‌‌برانگیز وزیر رفاه را برکنار و وزیر پیشنهادی جدید را معرفی کند. 

عضو کمیسیون صنایع با اشاره به اینکه وزرای دیگر برای برکنار در اولویت قرار داشتند افزود: وزیر آموزش و پرورش که با حدود 30 الی 40 میلیون نفر سروکار دارد و یکی از ضعیف‌ترین وزرای کابینه است و باید بر کنار می‌شد. در تمام استان‌ها از عملکرد ایشان ناراضی هستند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین