کد خبر: ۵۱۶۱۳۰
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل اعلام کرد: اگر ضرورت اقتضا کند به لبنان حمله خواهیم کرد و در این جنگ غیرنظامیان این کشور در امان نخواهند ماند.
آفتاب‌‌نیوز :
‍‍گادی آیزنکوت، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، پتانسیل‌های پیشرفته هوایی، اطلاعاتی و فناوری زمینی و دریایی این قدرت را به ارتش اسرائیل می‌دهند که در سناریو جنگ علیه حزب‌الله پیروز شود و ممکن است این جنگ از خاک لبنان به خاک سوریه نیز کشیده شود.

وی ادعا کرد، ارتش اسرائیل در به خدمت گرفتن سریع سربازان یگان‌های ذخیره‌ و کارآمد بودن خود در جنگ آتی موفق عمل خواهد کرد و نمی‌توان پتانسیل این ارتش را با آنچه در جنگ ۲۰۰۶ بود از جمله درخصوص حمله به اهداف، دفاع از موشک‌ها و اطلاعات مقایسه کرد.

آیزنکوت در ادامه ادعاهایش طی مصاحبه‌های متعدد خود با روزنامه‌های اسرائیلی گفت، ارتش اسرائیل هزاران بانک هدف دارد و قدرت هجومی آن در مقابسه با جنگ ۲۰۰۶ هفت برابر شده است.

وی افزود: اسرائیلی‌ها عمق خطر تهدید موشک‌های شمال را طی جنگ درک نمی‌کنند و من می‌خواهم آنها هر روز با سناریوهای جدید رعب و وحشت ترسانده نشوند. اسرائیل ناگزیر است که با حالت فوق‌العاده در طول هفته‌های معدودی با لبنان مقابله کند و واقعیت این است که وضعیت جبهه داخلی دشوارتر از زمان دومین جنگ علیه لبنان است و دشمن این نقطه ضعف در جبهه داخلی را متوجه شده و آن را هدف قرار خواهد داد.

رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی ادامه داد: درست این است که از لبنان بخواهیم به عنوان یک کشور مسؤولیت آنچه در خاکش رخ می‌دهد را برعهده بگیرد و من این ایدئولوژی را تایید می‌کنم که اگر ضرورت اقتضا کند به دشمنان خود در لبنان حمله خواهیم کرد، برای حزب‌الله در سراسر لبنان و به خصوص بیروت ضربه مرگباری وجود دارد. از خط زهرانی به سوی جنوب این کشور ۲۴۰ شهر و روستای شیعی وجود دارد که پایگاه‌های حزب‌الله در آنها قرار دارند و در صورت جنگ در این مناطق خونریزی بیشتری صورت خواهد گرفت، هر چیزی که حزب‌الله در لبنان استفاده می‌کند، نابود خواهد شد، ده‌ها مورد از برج‌هایی که نیروهای حزب‌الله در آنها ساکن هستند را تخریب خواهیم کرد، پایگاه‌های این حزب مورد حمله قرار خواهند گرفت و بخش‌های غیرنظامی این کشور در امان نخواهند ماند.

وی در خصوص سرنگونی جنگنده F۱۶ اسرائیل توسط نیروی هوایی سوریه نیز گفت، طراحی جدید سوریه از برتری‌ای سرچشمه می‌گیرد که بشار اسد، رئیس جمهور این کشور محقق ساخته و نشان دهنده تلاش ایران برای عمق بخشیدن به حضور نظامی خود در سوریه به عنوان بخشی از دیدگاه بلند مدت این کشور است.

آیزنکوت ضمن پرداختن به حمایت ایران از حزب‌الله از طریق تقویت توانایی‌های موشکی و بهبودسازی دفاع هوایی این حزب، تهدید کرد، اسرائیل هرگز به حزب‌الله اجازه نخواهد داد که به سلاح پیشرفته دست‌ یابد و تلاش می‌کند تا مانع از انتقال این توانایی‌ها به لبنان شود.

از سوی دیگر وی تاکید کرد، ولیعهد عربستان با رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل دیدار و منافع دو طرف را در مقابله با «تهدید ایران» بررسی کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد،‌ ولیعهد عربستان با مئیر بن شابات رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل دیدار کرد.

آیزنکوت از تطابق منافع اسرائیل با عربستان در مقابله با "تهدید ایران" صحبت به میان آورد و افزود: همکاری اطلاعاتی و امنیتی میان اسرائیل و کشورهایی مانند مصر و اردن که توافقنامه‌های صلح با آنها امضا کرده،‌ وجود دارد.

وی اشاره‌ای به مکان دیدار این دو نکرد.
منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین