کد خبر: ۵۱۶۱۹
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۸۵ - ۱۱:۴۰
درگیری داخلی در فلسطین 8 کشته برجای گذاشت

وزیر حماس گروگان شبه نظامیان فتح

آفتاب‌‌نیوز : شبه نظامیان متعلق به اپوزیسیون مخالف دولت حماس، به ساختمان محل استقرار اعضای کابینه در رام‌الله حمله کرده و همچنین با حمله به کرانه باختری یک وزیر حامی حماس را ربودند. این حادثه که از زمان روی کار آمدن دولت حماس بی‌سابقه بود امیدها برای تشکیل دولت وحدت ملی را کمرنگ کرد. 

درگیری میان اعضای فتح و حماس همچنان ادامه داشته و بسیاری از دانش‌آموزان از ترس در منازل مانده و به مدارس نرفتند. 

رئیس‌جمهور مصر بلافاصله از دیپملمات‌های مصری مستقر در نوار غزه درخواست کرد که با تشکیل جلسه‌ای مشترک با سران حماس و فتح، مانع از افزایش خشونت بیشتر در منطقه شوند. 

درگیری میان فتح و حماس در حالی ادامه دارد که ارتش اسرائیل خبر از حمله قریب الوقوع به مناطق اشغالی داد. اسماعیل هنیه نخست وزیر فلسطین نیز هم زمان با تهدید جدید اسرائیل از طرفین درگیر درخواست کرد که با پایان دادن به مناقشات داخلی در برابر دشمن واحد متحد شوند. هنیه در ادامه با رهبر تشکیلات خودگردان ـ محمود عباس ـ صحبت کرده و از وی برای پایان دادن به این مناقشه کمک خواست. البته اسماعیل هنیه در بخشی از سخنانش اقدامات اعضای حماس در متفرق کردن تظاهرکنندگان را قانونی دانست. 

عباس نیز پس از گفت‌وگو با هنیه در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های فلسطین گفت: چنین درگیری‌هایی به معنای عبور از خط قرمز هستند. ما چهاردهه است که با خویشتن‌داری از وقوع چنین حوادث داخلی خودداری می‌کنیم. 

وی در ادامه با انتقاد از هنیه اعلام کرد که دولت باید مسئولیت برقراری امنیت را بر عهده بگیرد. 

عباس در پایان از نیروهای امنیتی خواست تا به اعتراض خود پایان داده و از شبه نظامیان حماس نیز خواست سریعا خیابان‌ها را ترک کنند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین