کد خبر: ۵۱۷۷۷
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۸۵ - ۲۳:۵۶

پرز: احمدی‌نژاد بمب انسانی است!

آفتاب‌‌نیوز : به نوشته روزنامه اسرائیلی یعیدوت آحارونوت، پرز مدعی شد قدرت گرفتن ایران ناشی از ضعف جامعه جهانی است. وی افزود اگر کشورهای جهان اقدام‌های مناسبی را انجام می‌دادند، خطر ایران برطرف می‌شد. 

او با متهم ساختن ایران به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی به منظور ترور گفت همه رهبران جهان باید برای جلوگیری از این مسأله با هم متحد شوند. پرز همچنین با اشاره به پیشنهاد اخیر ایران برای غنی‌سازی مشترک با فرانسه گفت این صرفا یک پوشش است و راه‌حلی نیست. 

او با محکوم ساختن تلاش کشورهای غرب برای حل مسأله هسته‌ای ایران از راه دیپلماتیک گفت: شورای امنیت سازمان ملل ضرب‌الاجلی را برای تعلیق غنی‌سازی اورانیوم برای ایران تعیین کرد که ایران به آن توجهی نکرد اما مذاکره با ایران همچنان ادامه دارد. اگر شما آنچه را که می‌خواستید مشخص نکرده بودید این امر قابل توجیه بود اما وقتی که شما به روشنی درخواست خود را مطرح می‌کنید و رد می‌شود ادامه مذاکره نشان‌دهنده ضعف شماست. 

معاون نخست وزیر اسرائیل در این کنفرانس خبری حاضر نشد به پرسش یک خبرنگار آلمانی در مورد تسلیحات هسته‌ای اسرائیل و درخواست بین‌المللی برای پاکسازی خاورمیانه از سلاح‌های هسته‌ای پاسخ دهد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین