کد خبر: ۵۱۸۹۷
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۸۵ - ۱۳:۱۹

حداد عادل: بوی تهدید و تحریم می‌آید

آفتاب‌‌نیوز : وی به مذاكرات مثبت «علی لاریجانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با «خاویر سولانا» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره كرد وگفت:به رغم اینكه طرفین‌از مذاكرات ابراز رضایت كرده‌اند ولی برخی اظهارات در جلسه دو روز گذشته گروه‪ ۵+۱‬نشان از زمزمه‌هایی دارد كه ازآن بوی تهدید و تحریم شنیده می‌شود. 

رییس مجلس با بیان اینكه «درجلسه گروه‪ ۵+۱‬یكباردیگر زمزمه شورای امنیت و بحث تهدید مطرح شده است»، افزود: اعلام می‌كنیم كه چون سخن منطقی داریم و نمی‌خواهیم از مقررات بین‌المللی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سر پیچی كنیم و چون علاقمند به استفاده ازانرژی صلح آمیز هسته‌ای هستیم و آن را حق ملت ایران می‌دانیم، آماده ادامه مذاكره هستیم. 

حداد عادل با تاكید به اینكه «وقتی كسی سخن منطقی دارد، از ادامه مذاكرات وحشتی ندارد»، تصریح كرد: ما در مذاكرات می‌خواهیم هم دیدگاه خود را مطرح كنیم و هم نگرانی‌های طرف مقابل را درك كنیم. 

وی اظهار داشت: اگر طرف مقابل نگران انحراف فعالیت‌های ایران به سمت نظامی‌است اما ما اعلام‌كرده‌ایم كه در چارچوب مقررات بین‌المللی‌آمادگی همكاری برای هرگونه نظارت قانونی را داریم. 

رییس مجلس در عین حال گفت:اگر باهمه این اوصاف و مقدمات، بازصحبت از تحریم ‌و تهدید به میان بیاید معلوم می‌شود كه مساله هسته‌ای برای برخی قدرت‌ها خصوصا آمریكا، جز یك بهانه برای‌اعمال فشار برملت ایران نیست. 

حدادعادل خاطرنشان كرد:مادام كه بنابر مذاكره و حل منطقی مساله باشد، ما این راه را ادامه می‌دهیم ولی اگر قرار باشد صحبت از تهدید و تحریم شود و با این زبان با ملت ایران صحبت شود ، مجلس هم كه زبان و صدای ملت ایران است بر حق استفاده ملت از انرژی صلح آمیز هسته‌ای ، پافشاری می‌كند. 

وی در ابتدای سخنان خود سالروز میلاد مبارك امام‌حسن مجتبی (ع)و همچنین قهرمانی «حسین رضازاده» در مسابقات جهانی وزنه‌برداری را به ملت ایران و به‌ویژه هموطنان اردبیلی تبریك گفت.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین