کد خبر: ۵۲۰۵۳۷
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
برخي دلسوزان كشور هشدارهايي به مسئولان داده‌اند و نقدهايي را بر زبان آورده‌اند تا شايد به غيرت برخي برخورد ولي به نظر خواب آن‌ها بسيار سنگين است.
آفتاب‌‌نیوز :
سال‌هاست افرادي در كشور ما زيست دارند كه به جايگاه مردم و قدرت آن‌ها هيچ اعتقادي ندارند و حتي زماني سعي داشتند تا به جاي جمهوري اسلامي، حكومت در ايران برپا كنند كه با درايت امام خميني(س) اين فتنه به نتيجه نرسيد.

به گزارش آفتاب‌نیوز، حال همين جريان گويي تفكر خطرناك خود را گسترش داده و توليد مثل كرده و در اذهان برخي مسئولان نيز تاثير را گذشته اند و اين رويه سبب شده است تا صداي مردم را نشنوند. در اين بين برخي دلسوزان كشور هشدارهايي به مسئولان داده‌اند و نقدهايي را بر زبان آورده‌اند تا شايد به غيرت برخي برخورد ولي به نظر خواب آن‌ها بسيار سنگين است.

زنگ دلواپسي

در همين راستا آيت‌ا...‌جوادي آملي از بزرگان حوزه علميه سخنان تامل ‌برانگيزي را در ديدار با علي ربيعي، وزير دولت روحاني به زبان آورد كه برگرفته از پيچيدن صداي مردم در فضاي حوزه و ميان علماست. آیت‌ا... جوادی‌آملی كه خود حامل نامه امام خميني(س) براي هشدارفروپاشي شوروي به گورباچوف بود، امروز در نظام جمهوري اسلامي هشدارهايي را داده‌است. وي در همين حال مي‌گويد: بدانیم که اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت به همین جهت حواس‌تان باشد. البته بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم. این بی‌عدالتی‌ها و بی‌عرضگی‌های برخی مسئولان قابل تحمل نیست. کشوری که این همه منابع و آب و خاک دارد چرا باید این همه گرسنه داشته باشد. این مرجع تقلید با بیان اینکه فقر بدنی یک مشکل خوش‌خیم اما فقر فرهنگی یک مشکل بدخیم است، گفت: جامعه اگر از نظر حیثیت اجتماعی باشد، درست باشد فقر مادی را هم تحمل می‌کند و اینکه اوایل انقلاب فشارهای مختلف از جمله جنگ تحمیلی، بمباران‌ها، ترور شخصیت‌ها و ... را تحمل کرده‌اند اما بدون شک همین مردم اختلاس‌ها و بی‌عرضگی‌های مسئولان را تحمل نمی‌کند. وی با بیان اینکه باید غده‌های بدخیم جامعه که مردم را ناراحت می‌کند شناسایی و برطرف کنیم، گفت: باید بفهمیم و درست عمل کنیم و بدانیم که مسایلی مانند دو تابعیت بودن مسئولان و پر کردن جیب برخی افراد تحمل نمی‌شود. باید بدانیم اگر ملت به‌خاطر همین مسایل نامطلوب شورید دیگر همه را می‌شورد و کنار می‌گذارد. به همین جهت حواس‌تان باشد. جوادی‌آملی تصریح کرد: چگونه است که کشور 800 میلیونی که نظامی کمونیستی و بی‌دین دارد می‌تواند کشور خود را اداره کند اما ما یک کشور 80 میلیونی هستیم و این همه امکانات و آب و خاک مناسب داریم در مشکلات خود می‌مانیم؟ آن کشور با کفر 800 میلیون را اداره می‌کند اما ما با داشتن امام حسین (ع) و امام علی (ع) نتوانسته‌ایم؛ یعنی از این ظرفیت‌ها استفاده نکرده‌ایم.این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه راه‌حل بسیاری از مشکلات کشور ارج نهادن به کارگر است، گفت: دانشگاه‌های ما میزنشین تربیت نکنند چراکه میزنشینی یعنی مفت‌خوری بلکه دانشکده‌های ما باید کارگر تربیت کنند. کشور آلمان در جنگ‌جهانی دوم با خاکستر یکسان شد اما با پشتوانه کار ملت خود مشکلات را برطرف کرد. وی با بیان اینکه براساس آموزه‌های دین ملتی که آب و خاک مناسب دارد اما دستش را به سوی دیگران دراز کند از رحمت خداوند دور خواهد شد، گفت: حقیقت این است که اگر معنی فقر را می‌فهمیدیم بیشتر تلاش می‌کردیم .

فقر را نمي‌شناسيد

جوادی آملی با بیان اینکه فقیر طبق آموزه‌های قرآن کریم یعنی ملتی که ستون فقراتش شکسته، گفت: آیا از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ ملتی که ویلچری شد توان مقاومت ندارد. این مرجع تقلید با بیان اینکه ملتی که جیبش خالی است بدون‌شک زیر بار دیگری می‌رود، گفت: این سخنان را قرآن کریم بیان کرده و ما از قرآن راستگوتر نداریم.

دردسرناديده گرفتن مطالبات

اما اين تنها هشدار حوزويان نيست. روز گذشته اسد‌ا... بیات زنجانی، از شخصيت‌هاي حوزوي نيز در سخناني گفت: معتقدم بخشی از اعتراضات شکل گرفته اخیر، ناشی از نادیده گرفتن مطالبات جوانان بوده است. وي گفته است كه می‌گویند خانم‌ها به ورزشگاه‌ها نروند؛ بنده عرض می‌کنم که ورزشگاه نيز بخشی از این جامعه است؛ نمی‌توان گفت خانم‌ها در فلان خیابان نروند، چون بسترهای فرهنگی مناسبی ندارد؛ طبيعي بوده که این وظیفه شما و بنده است که این بسترها را اصلاح کنیم و الا با اینجا نرو و آنجا نرو موضوعی حل نمی‌شود؛ و در دنیای امروز به جز اینکه خودمان را در معرض این سوال قرار دهیم که نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم، هیچ نتیجه‌ای ندارد.

برگرداندن ملت از دين

سیدحسن خمینی نيز گفته است:« دینداران وقتی تصدی امر دنیای مردم کردند، اگر در تصدی‌گری ناموفق بودند مردم را از دین برمی‌گردانند. وقتی دینداران تصدی دنیا می‌کنند باید دنیا را بهتر از بی‌دینان بسازند. فلسفه قدرت به این است که ما یک گام در مسیر اطاعت از خدا برداریم و در این میان خدمت به خلق هم از مصادیق اطاعت از خداست. اینگونه نیست که بگویم همیشه مدیر باید یک حرکت پوپولیستی انجام دهد که مردم خوش‌شان بیاید. آدمی باید افق آینده را ببیند ولی به این باور دارم که خرد جمعی اشتباه نمی‌کند».

هشدار براي همه

مشخص است آن‌هايي كه دغدغه اسلام، ايران و ملت را دارند نگران آينده هستند و دوست ندارند كه بيشتر از اين به مردم فشارآيد ولي برخي نه تنها صداي ملت را نمي‌شنوند بلكه با ناكارآمدي خودشان زمينه اعتراضات مردمي را نيز فراهم مي‌كنند. بيشتر مردم خواهان اصلاح كشور هستند ولي مقاومت‌هايي كه در برابر اصلاح‌امور وجود دارد مي‌تواند خشم ملت را به همراه داشته باشد و همين موضوع سبب نگراني بزرگان شده است و اميدواريم قبل از آنكه مشكلي ايجاد شود پيشگيري‌هاي لازم در دستور كار همه مسئولان و نهادها قرار گيرد.


منبع:‌ روزنامه قانون

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
1
1
با این اوضاع ما چیکار باید بکنیم اخه
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
3
5
ایت الله علامه جوادی آملی حفظهم الله تعالی ... مفسر بزرگ قران و فیلسوف گرانقدر از 30 سال پیش تا به امروز ایشان را مصداق واقعی اولی الالباب میدانم
ناشناس
|
-
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
1
6
دورد بر آیت الله جوادی،أحسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
0
0
خداوند قادر متعال توانای مطلق است و یقیناً همواره دعای بزرگان گرانقدر دین همچون آيت‌الله جوادی‌آملی هم می تواند گره ای از گره ها بگشاید ان شاءالله
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین