کد خبر: ۵۲۲۲۲
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۸۵ - ۱۰:۰۳
سفیر آمریکا در سازمان ملل:

تحریم کره درسی برای ایران است

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس جان بولتون سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه ایران باید به تحریم‌های اعمال شده به کره‌شمالی توجه کند گفته است: من امیدوارم درسی که ایرانی‌ها یاد می‌گیرند این باشد که اگر آنها به تلاش خود برای دستیابی به آنچه که وی سلاح هسته‌ای می‌نامد ادامه بدهند با انزوا و محدودیت‌هایی که ما به کره‌شمالی تحمیل کرده‌ایم مواجه خواهند شد. 

اظهارات بولتون در حالی بیان می‌شود که گروه 1+5 درخصوص آغاز نشست‌های خود در هفته آینده برای اعمال تحریم‌های علیه تهران به توافق رسیده‌ ولی با این حال هنوز اختلافاتی در میان اعضا درخصوص چگونگی و میزان تحریم ایران وجود دارد. 

هرچند که به دلیل حمایت‌های چین و روسیه از کره‌شمالی از اعمال زور و تحریم‌های شدید صرف‌نظر شده و کمک‌های غذایی و دارویی همچنان به این کشور ارسال می‌شود ولی بولتون مدعی شده است که تحریم‌های در نظر گرفته شده برای کره‌شمالی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و حمایت کلیه اعضا از آن پیام قاطعی برای پیونگ یانگ است. 

بولتون در ادامه اظهارات خود همچنین گفته است: اگر ایرانی‌ها فعالیت‌های هسته‌ای خود را به حالت تعلیق در‌آورند می‌توانند از رابطه کاملا متفاوتی با ایالات متحده لذت ببرند!
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین