کد خبر: ۵۲۲۸۰۷
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان اعلام کرد که از تابستان امسال یک مسیر پرواز برنامه‌ای جدید میان گرگان به باکو برقرار خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
رامین آذری در نشست خبری امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: فرودگاه گرگان در طول سال‌های گذشته جز پروازهای حج تمتع و عتبات عالیات هیچ پرواز برنامه‌ای دائمی نداشته اما با آغاز پروازها در مسیر گرگان- باکو اتفاقی جدید در این رابطه شکل خواهد گرفت.

به گفته وی در کنار آذربایجان، فرودگاه گرگان همواره آمادگی داشته که با فرودگاه‌های ترکمنستان پروازهای برنامه‌ای داشته باشد اما با توجه به دشواری فرآیند دریافت ویزا تاکنون این اتفاق اجرایی نشده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان با اشاره به رشد قابل توجه عملکرد فرودگاه گرگان در قیاس با سال‌های گذشته تصریح کرد: تا سال ۱۳۹۵ پروازهای برنامه‌ای تنها به سه شهر زاهدان، مشهد و تهران انجام می‌شد، در حال حاضر اما به دو مسیر کیش و بندرعباس پروازهای برنامه‌ای و به دو مسیر اصفهان و رشت پروازهای فصلی داده شده است و هفت ایرلاین داخلی در فرودگاه گرگان فعالیت می‌کنند. با پیگیری‌های صورت گرفته هواپیمای ام برائر ۱۴۵ شرکت پویا ایر نیز پایگاه اصلی خود را در فرودگاه گرگان قرار داده است.

آذری درباره عملکرد فرودگاه گرگان در سال گذشته نیز گفت: خوشبختانه ما از نظر تعداد پرواز از عدد ۲۷۴۷ نفر در سال  ۱۳۹۵ به ۴۰۷۳ پرواز در سال ۱۳۹۶ رسیدیم که حاکی از رشد ۴۸ درصدی در عملکرد این فرودگاه است. از نظر تعداد مسافر نیز فرودگاه گرگان در سالی که گذشت بیش از ۲۹۵ هزار نفر را جابه‌جا کرد که حاکی از رشد ۳۲ درصدی در این زمینه است. از نظر جابه‌جایی بار نیز رشدی ۴۵ درصدی به ثبت رسید.

وی درباره طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه گرگان نیز توضیح داد: ما در سالی که گذشت روی سیستم کمک ناوبری ILS با هزینه ۵ میلیارد تومان سیستم DVOR با هزینه سه میلیارد تومان و چراغ‌های تقرب دقیق با هزینه سه میلیارد تومان اجرایی شده‌اند که برخی از آنها ظرف هفته‌های آینده نصب و به طور رسمی به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان ادامه داد: همچنین ترمینال جدید فرودگاه گرگان با ظرفیت مسافرپذیری بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر سالانه با ۹۰۰۰ متر زیربنا در سال جاری افتتاح خواهد شد که به این ترتیب می‌توان اعلام کرد این فرودگاه تا ۲۰ سال آینده نیاز به پروژه‌های توسعه‌ای نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، آذری همچنین درباره آخرین وضعیت پروازها در فرودگاه کلاله نیز گفت: خوشبختانه با برنامه‌ریزی صورت گرفته پروازها در این فرودگاه نیز از روزهای ابتدایی سال جاری آغاز شد و به شکل برنامه‌ای ایران ایر دو پرواز هفتگی به مقصد این فرودگاه را در نظر گرفته است. این فرودگاه که از نظر جاذبه‌های گردشگری امکان توسعه قابل توجهی خواهد داشت، شرایط مناسبی دارد و در صورت نیاز مسافر امکان آن وجود خواهد داشت که تعداد پروازها در این فرودگاه نیز افزایش پیدا کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین