کد خبر: ۵۲۳۱۲۰
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق مأمورنمایی خبر داد که با استفاده از خودرو‌های فروشی اقدام به سرقت از شهروندان کرده بودند.
آفتاب‌‌نیوز :
سرهنگ داوود فرد، گفت: 26 اسفند ماه مردی با مراجعه‌ یکی از شهروندان به کلانتری ۱۳۲ نبرد و طرح شکایت مبنی بر سرقت اموالش توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو سمند که خودشان را به عنوان مأمورین پلیس معرفی کرده بودند، پرونده‌ای با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور تشکیل و جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:ساعت 4 عصر روز 26 اسفند ماه  در میدان آقانور قصد رفتن به ترمینال خاوران را داشتم؛ به عنوان مسافر سوار یک سمند سفیدرنگ با دو سرنشین شدم که در ادامه‌ی مسیر، آن‌ها خودشان را مأمور مبارزه با موادمخدر معرفی کردند؛ آن‌ها قصد بازرسی بدنی مرا داشتند که من از آن‌ها درخواست کارت شناسایی کردم، اما آن‌ها اقدام به ضرب و شتم من کرده و با سرقت کارت عابربانک و گرفتن رمز آن، مرا در اتوبان امام رضا پیاده کرده و به سرعت متواری شدند ".

معاون مبارزه با سرقت خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه این خبر گفت: کارآگاهان اداره پنجم با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت به نام "مجید. ر" (۴۸ ساله) شدند؛ بررسی سوابق مجید نشان داد که وی از سال ۱۳۷۰ تاکنون بار‌ها به اتهام سرقت دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر نیز در شهرستان ورامین سکونت دارد.

با شناسایی تصویر مجید از سوی مالباخته، کاراگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی مخفیگاه "مجید" در شهرستان ورامین کرده و در 15 اردیبهشت ماه  موفق به دستگیری وی شدند. بلافاصله تحقیقات از مجید جهت شناسایی همدست وی آغاز شد و او نیز که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، یکی از متهمین تحت تعقیب پلیس آگاهی به نام "میلاد. س" را معرفی کرد.

برابر سوابق "میلاد. س" (۲۸ ساله) وی از اراذل و اوباش منطقه قرچک ورامین و مجرم متواری تحت تعقیب اداره پنجم پلیس آگاهی است که پس از دستگیری گروهی از سارقین در اواخر سال ۱۳۹۶ که با آن‌ها به شیوه سرقت تحت پوشش مأمور و با انواع خودرو‌های سواری اقدام به سرقت می‌کرد، از محل سکونتش در شهرستان ورامین متواری شده و مدتی طولانی را بلامکان بوده است.

با شناسایی "میلاد. س" به عنوان دیگر متهم پرونده، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی مخفیگاه میلاد در شهرستان ورامین – منطقه محمدآباد کرده و با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش، سرانجام موفق به دستگیری این متهم تحت تعقیب شدند.

سرهنگ داوود فرد، در خصوص استفاده متهمین از انواع خودرو‌های سواری عنوان داشت: "متهم مجید. ر. که به عنوان کارگر در یک نمایشگاه فروش خودرو در شهرستان ورامین – منطقه زیباشهر مشغول به کار بوده، خودرو‌های فروشی را در زمان انجام سرقت از نمایشگاه تهیه و پس از سرقت نیز عودت می‌داده که در تحقیقات تکمیلی صراحتا به این موضوع اعتراف کرده است ".

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین گفت: با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب سرقت‌های مشابه، اعتراف صریح آن‌ها به ده‌ها فقره سرقت تحت پوشش مأمور با استفاده از انواع خودرو‌های سواری در مناطق مختلف شهر تهران و شهرری و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین و همچنین سایر شکات و مالباختگان، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این دو متهم انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. 

میزان 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین