کد خبر: ۵۲۳۹۶۵
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
ماجرای خواندنی از زندگی یک بیوه داعشی را به روایت خواهر او از نظر می‌گذرانید که آغاز ازدواج وی با یک تروریست تا وضعیت فعلی‌اش را توضیح می‌دهد.
آفتاب‌‌نیوز :
آلِما دالامیچ" نام خواهر یکی از زنان داعشی است که در روستای "لپنیتسا" واقع در شمال بوسنی زندگی می‌کند. آلما ناگفته‌های بسیاری از فراز و نشیب زندگی خواهرش در دل نهفته دارد. آلما از روزی در سال 2014 سخن می‌گوید که پس از مدتی بی‌خبری ناگهان پیامکی از سوی خواهرش دریافت کرد که حاکی از حضور تو در سوریه بود. جایی که پیش‌تر هیچ صحبتی از سفر به آنجا نبود و این خبر به شدت آلما را در بهت و حیرت فرو برد.

به گزارش آفتاب نیوز، بنا بر گزارش "یورونیوز عربی"ماجرا از آنجایی سرچشمه می‌گیرد که خواهر آلما در فیسبوک با مردی اتریشی به نارمین یاهیش آشنا شد و مدتی بعد شدیدا تحت تاثیر افکار افراطی او قرار گرفت، سپس آنها ژانویه 2014 ازدواج کردند و اکتبر همان سال راهی خاک سوریه شدند که در آنجا نارمین به "ابو زکری" شهرت یافت. در ژانویه 2017 همسر او که به عضویت گروه تروریستی داعش در آمده بود در سوریه به هلاکت رسید و دیگر خواهر آلما یک بیوه داعشی بود.

سرگذشت بیوه داعشی از ازدواج با یک تروریست تا فرار از حبس خانگی+تصاویر

تصویری از آلِما دالامیچ

او در حال حاضر از طریق شبکه‌های اجتماعی با آلِما دالامیچ در ارتباط بوده و گفته که در این گروه تروریستی برای بیوه‌ها یک قانون وجود دارد که بر اساس آن زن‌ها پس از مرگ همسرانشان باید در خانه‌ای محصور تحت عنوان "المضافة" حبس باشند تا زمانی که از سوی دیگر تروریست‌ها به آنها پیشنهاد ازدواج مجدد شود، همچنین بنا بر همین قانون، هیچ کدام از بیوه‌ها حق رد این پیشنهاد یا اعتراض نسبت به آن را نخواهند داشت.

سرگذشت بیوه داعشی از ازدواج با یک تروریست تا فرار از حبس خانگی+تصاویر

بیوه داعشی و همسرش

سرگذشت بیوه داعشی از ازدواج با یک تروریست تا فرار از حبس خانگی+تصاویر

بیوه داعشی اما برای رهایی از این قانون راهی یافت، طی تماسی با خواهرش از او درخواست پول کرد تا با فردی که وعده فرار و آزادی به او داده بود معامله کند.عاقبت پس از پشت سر گذاشتن این ماجراها وی در سوریه دستگیر شد.

به گفته آلما، این زن اکنون از راهی که رفته نادم است و در انتظار مشخص شدن تکلیفش به سر می‌برد تا مجددا به خانه باز گردد که زندگی عادی مانند زنان دیگر داشته باشد. آلما اکنون در انتظار رایزنی صلیب سرخ برای بازگرداندن خواهرش و فرزندان او با کوله باری از ندامت  به سوی خانه  است که شاید این زن بتواند شروعی دوباره و درست برای ادامه زندگی خود داشته باشد.

سرگذشت بیوه داعشی از ازدواج با یک تروریست تا فرار از حبس خانگی+تصاویر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
مهدی
|
-
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
0
1
هرکی با پای خودش رفته ..... بوده....آدم سالم اونجا نرفته....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
0
1
.... با اون پوشش ت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
0
2
لطفاً گول این زنان فاسد رو که تا وقتی اوضاع بر وفق مرادشان هست هر غلط و فساد و جنایتی می کنن اما وقتی در منگنه قرار گرفتن (چون بهرحال ناکثان خودشان هم خودشان را قلع و قمع می کنند - "این قانون الهی است برای اینکه هرگز نتوانند بر با تقوایان درستکار برتری یابند") خودشونو بی پناه و محتاج کمک نشون میدن، نخورین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
0
0
راه هست وچاه هست ودیده افتاب ومهتاب تا آدمی نگه کند پیش پای خویش

چندین چراغ دارد وبیراهه می رود بگذار برود وببیند سزای خویش
سعید
|
-
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
0
0
خود کرده را تدبیر نیست!!!!!!!!!!!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین