کد خبر: ۵۲۳۹۸
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۸۵ - ۱۰:۴۹

اولمرت: ایران را باید ترساند

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس نخست وزیر اسرائیل در یک کنفرانس خبری مشترک با پوتین گفته است: نادیده گرفتن نیات واقعی ایران در فعالیت‌های هسته‌ای که رهبران آن آشکارا خواستار حذف اسرائیل از نقش جهان شده‌اند هیچ مزیتی برای ما ندارد. 

اولمرت در ادامه اظهارات خود مدعی شده است که جامعه بین‌المللی باید به تلاش‌های در حال انجام برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی بپیوندد 

ادعای اولمرت در خصوص فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران در حالی انجام می‌گیرد که سران روسیه با دیدگاه‌های رهبران اسرائیل در خصوص نیات فعالیت‌های ایران اختلاف نظر دارند.
اسرائیل همانند تعدادی از کشورهای غربی اعتقادی بر اینکه فعالیت‌های هسته‌ای ایران در راستای تولید انرژی است ندارد و بر این باور است که ایران خواهان گسترش قابلیت‌های هسته‌ای خود می‌باشد. این در حالی است که روسیه معتقد است هنوز زمان کافی برای حل مسالمت‌آمیز پرونده فعالیت‌های هسته‌ای تهران وجود دارد و مدرکی نیز دال بر تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات مورد ادعای سران غرب و اسرائیل وجود ندارد. 

به گزارش آسوشیتدپرس پوتین در این کنفرانس خبری هیچ پاسخ روشنی به درخواست اولمرت نداده و تنها سکوت کرده است. 

اولمرت که با خودداری پوتین از اظهارنظر در مورد ایران در این کنفرانس خبری مواجه شده بود با تهدید به اینکه اتفاقی که ایرانی‌ها خواهان اتفاق افتادن آن نیستند روزی رخ خواهد داد خطاب به پوتین گفته است: من این جلسه را با این احساس ترک می‌کنم که پوتین متوجه خطرات ایران شده باشد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین