کد خبر: ۵۲۴۱۸
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۸۵ - ۱۲:۴۰
بوش: کارمان را به پایان می‌رسانیم

عراق؛ ویتنام جمهوری ‌خواهان

آفتاب‌‌نیوز :

جورج دبلیو بوش که همچنان با عقب‌نشینی سربازان آمریکایی از عراق سرسختانه مخالفت می‌کند در پاسخ به سوالی که اوضاع در عراق را با حملات تت در ویتنام که نقطه عطف در جنگ امریکا با ویتنام بود مقایسه می کرد گفت: تشدید درگیری‌‌ها و خشونت‌ها كه هم اكنون در عراق مشاهده می‌شود همانند حملات تت در ویتنام در آغاز سال 1968 است.

ویت‌كنگ‌ها و ارتش ویتنام شمالی در این سال دست به یك سری حملاتی زدند كه توانست اعتماد آمریكایی‌ها را به پیروزی در این جنگ متزلزل كند و حمایت‌های سیاسی از رییس جمهور جانسون را از بین ببرد.
بوش تاكید كرد: به یقین ما شاهد افزایش سطح خشونت‌ها هستیم. مردان من به من اطلاع دادند كه مهاجمان تمام تلاش خود را برای ایجاد حداكثر خرابی و وادار كردن ما به خروج از عراق انجام می دهند.

رئیس جمهور ایالات متحده با توجه به افزایش فعالیت القاعده در عراق ادعا کرد که سربازان امریکایی تنها اهداف القاعده محسوب نمی‌شوند و از بین بردن آرامش و نظم در عراق هدف اصلی این گروه تروریستی محسوب می‌شود.

بوش با اشاره به افزایش روزانه تلفات آمریکایی‌ها در این جنگ گفت: خبر كشته‌شدن آمریكایی‌ها در عراق قلب مرا می‌شكند، اما اگر قبل از اتمام كار نیرو‌هایمان را از عراق خارج كنیم به معنی این است كه تسلیم شده‌ایم.

در شرایطی که شایعاتی مبنی بر برزو اختلافات میان نخست وزیر عراق و بوش به گوش می‌رسد جورج بوش ضمن ابزار رضایت از عملکرد وی گفت: از نظر من مالكی هر آنچه می‌توانسته برای تشكیل دولت متحد ملی انجام داده است. من صبور هستم اما این صبر برای همیشه نیست. با این حال دشواری این وظیفه را درك می‌كنم و بنابراین به مردم آمریكا می گویم كه ما كارمان را نیمه كاره رها نكرده و نمی‌گریزیم.بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین