کد خبر: ۵۲۴۳۵۴
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال به باشگاه‌های بدهکار اعلام کرد که باید بدهی‌های قطعی خود را پرداخت یا حل و فصل کرده تا مجوز حرفه‌ای بگیرند.
آفتاب‌‌نیوز :
روزبه وثوق احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال درباره اینکه افرادی چون پرویز مظلومی می‌گویند نماینده AFC با او درباره عدم پرداخت مطالباتش از سوی باشگاه استقلال صحبت کرده‌اند، اظهار داشت: برخی اشخاص هستند که هیچ شکایتی نکرده‌اند، بنابراین تا شکایتی انجام نشود، ادعایی قابل اثبات نیست. کسانی هستند که شکایت کرده و به حق‌شان نرسیده‌اند و می‌توانند ادعایی داشته باشند. افرادی چون مظلومی ممکن است طلبکار باشند که باید به آنها رسیدگی شود، اما در کمیته تعیین وضعیت شکایت نکرده‌اند.

وی در مورد وضعیت استقلال و پرسپولیس برای گرفتن صدور مجوز حرفه‌ای برای فصل آینده تصریح کرد: استقلال و پرسپولیس پرونده‌های زیادی دارند که برخی از آنها حکم‌شان قطعی شده و برخی‌ها با اعتراض‌هایی که صورت گرفته، به کمیته استیناف رفته است. به عنوان مثال، باشگاه استقلال به پرداخت 155 میلیون تومان به میرشاد ماجدی و 136 میلیون تومان به محسن خدایی (معاون پیشین اجرایی استقلال) محکوم شده است. پرونده‌هایی نظیر مجتبی جباری هم با اعتراض باشگاه به کمیته استیناف رفته است.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال افزود: پرسپولیس هم شرایط مشابهی دارد که چند پرونده رأی آنها قطعی شده است. این باشگاه به مبلغ 223 میلیون تومان به بابک حاتمی و 31 میلیون تومان مالیات وینگو بگوویچ محکوم شده است. پرونده‌هایی هم مانند رضا نوروزی و آرام طبع وجود دارند که به کمیته استیناف رفته است.

احمدی در خصوص شکایت علی دایی از پرسپولیس گفت: رأی پرونده دایی در کمیته انضباطی صادر شد و در ادامه به استیناف رفت. پرسپولیس سال گذشته درخواست تجدیدنظرخواهی ویژه کرد و توانست مجوز حرفه‌ای را حل کند. کمیته استیناف اما، دوباره همان رأی انضباطی را تأیید کرد. بنابراین باشگاه پرسپولیس برای آینده بتواند فصل آینده مجوز حرفه‌ای بگیرد، باید پرونده‌هایی چون دایی را حل کند.

«باشگاه‌ها برای فصل آینده هر مقدار بدهی را باید تسویه یا حل و فصل کند تا مجوز حرفه‌ای را بگیرند». وی با بیان این جمله ادامه داد: باشگاه‌های فولاد خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان، پیکان و پارس جنوبی جم تا این لحظه هیچ میزان بدهی در کمیته تعیین وضعیت ندارند. نساجی مازندران 19، تراکتورسازی 17 و نفت مسجد سلیمان 15 پرونده شکایتی دارند. متأسفانه پرونده‌های نساجی رو به افزایش است و تاکنون 4،5 رأی قطعی برای آنها صادر شده است. نفت هم تا امروز 5 رأی قطعی دارد.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال تأکید کرد: باشگاه‌هایی که احکام قطعی برای‌شان صادر شده و باید مطالبات را بپردازند، باید این کار را انجام دهند تا مجوز حرفه‌ای دریافت کنند در غیر این صورت، اجازه ثبت قرارداد بازیکن جدید به آنها داده نمی‌شود. همانطور که سال گذشته جلوی استقلال را گرفتیم و این باشگاه بدهی‌ها را پرداخت. سپاهان و پرسپولیس هم شرایط مشابه را داشتند، اما چون پرسپولیس از سوی فیفا محروم بود، مشکلی برای ما بوجود نیامد. به غیر از 4 باشگاهی که نام برده شد، سایر باشگاه تا زمانی که بدهی‌های قطعی را تسویه یا حل و فصل نکنند، امکان ثبت قرارداد بازیکن جدید را نخواهند داشت.
تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین