کد خبر: ۵۲۴۴۲
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۸۵ - ۱۰:۱۴

پیام ویژه چین یرای کره شمالی

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش آسوشیتدپرس، لیو جان چائو سخنگوی وزارت خارجه چین به جزئیات این پیام که توسط تانگ جياشوان، وزير خارجه پيشين چين به کیم جونگ ایل ابلاغ شده است اشاره‌ای نکرد و فقط گفت که آنها در حال انجام گفت‌و‌گوهای عمیقی در مورد مساله هسته‌ای کره شمالی هستند.

وی افزود این دیدار بسیار مهم و حساس است و ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های دیپلماتیک چین برای حل مسالمت آمیز این بحران مثمرثمر باشد.

این دیدار همزمان با سفر کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا به آسیا و گفت‌و‌گوهای او با مقامات کشورهای ژاپن، چین، کره شمالی و روسیه برای جلب حمایت همه جانبه آنها در مورد اجرای تحریم‌های کره شمالی صورت گرفته است.

گفتنی است همزمان با افزایش شایعات مبنی بر امکان انجام آزمایش هسته‌ای دوم توسط کره‌شمالی، چین که به دلیل رابطه تجاری با این کشور همواره مدافع پیونگ یانگ بوده است از این کشور درخواست کرد تا با انجام آزمایش دوم فضای متشنج فعلی را وخیم‌تر نکنند.

در عین حال چين در مورد «گسترش خودسرانه» دامنه تحريم های شورای امنيت عليه کره شمالی نيز هشدار داده است. سخنگوی وزارت خارجه اين کشور در نشست خبری خود در روز پنجشنبه گفت که وضع تحريم به منزله ارسال پيام اخطار است و به خودی خود، يک هدف محسوب نمی شود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین