کد خبر: ۵۳۱۰۲۹
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۲
قانونگذاران آمریکایی مشغول بازخواست پنتاگون از بابت تلاش‌ نکردن برای حفظ اسرار نظامی این کشور از دسترس هکرها در پی نفوذ عاملان چینی به سیستم‌های کامپیوتری یک پیمانکار نیروهای دریایی و جمع آوری اطلاعات مربوط به تکنولوژی زیردریایی از سوی این عاملان هستند.
آفتاب‌‌نیوز :
 نگرانی‌های جدیدی در آمریکا از بابت جاسوسی‌های چین به وجود آمده چراکه قانونگذاران این کشور نگران هستند پکن در حال دستیابی به جزئیات حساس مربوط به تکنولوژی‌های آمریکا است.

مقام‌های آمریکایی هشدار دادند که چین مرتبا اقدام به دزدیدن اطلاعات مربوط به تکنولوژی و مالکیت معنوی آمریکایی‌ها از طریق حملات سایبری و ابزارهای دیگر می‌کند، در حالی که پکن این اتهام‌ها را رد کرده است.

اخیرا در یک نشست قانونگذاران مربوط به کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا این موضوع مطرح شد و این قانونگذاران مقام‌های دولت ترامپ را درخصوص تلاش‌هایشان برای محافظت از دارایی‌های نظامی آمریکا در مقابل جاسوس‌های چینی تحت فشار قرار دادند.

روزنامه واشنگتن پست اخیرا گزارش کرد: هکرهای وابسته به دولت چین به کامپیوترهای پیمانکار نیروی دریایی آمریکا در ژانویه و فوریه نفوذ پیدا کرده و 600 گیگابایت اطلاعات از جمله درباره یک پروژه محرمانه ساخت زیردریایی را دزیده‌اند.

آدام اسمیت، نماینده دموکرات این کمیته در این جلسه خاطرنشان کرد که اطلاعات اخیری که به او درباره یک حمله سایبری داده شده موجب نگرانی او درباره تدابیر محافظتی ارتش در مقابل اقدامات هکرهای خارجی شده است.

همچنین یک نماینده دموکرات دیگر این کمیته به نام جیم یانگوین به پایگاه هیل گفت: بعد از این جلسه قانونگذاران درباره این حادثه در جریان قرار گرفتند اما جزئیات بیشتری مطرح نکرد.

یانگوین گفت: کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان درگیر این موضوع است و ما با مقام‌های وزارت دفاع دیدار می‌کنیم تا بفهمیم چه کسی اقدام به نفوذ کرده و چه چیزهایی دزدیده شده‌اند.

او پذیرفت که دولت آمریکا به طور کافی به تهدیدها علیه زنجیره تامین ارتش آمریکا رسیدگی نمی‌کند.

این در حالی است که مقام‌های آمریکایی گفتند: نگرانی‌های مربوط به جاسوسی چینی‌ها تنها مختص به تکنولوژی نظامی نیست.

یک گروه از قانونگذاران دو حزب آمریکا تحت رهبری سناتور مارکو روبیو و جیم بنکس، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از بتسی دووس، وزیر آموزش آمریکا خواستند درباره مشارکت‌های تحقیقاتی میان شرکت ارتباطاتی چینی هوآوی و دانشگاه‌های آمریکا تحقیقات کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از هیل، آنها گفتند که این مشارکت‌ها فرصتی را برای پکن فراهم می‌کند تا اطلاعات مربوط به تکنولوژی‌های در حال توسعه در آمریکا را بدزدند و امنیت ملی را تهدید کند.

مقام‌های آمریکایی در جلسه استماع با کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان از تلاش‌های چندجانبه چین برای کسب اطلاعات تکنولوژی‌های آمریکایی به ویژه آنهایی که توسط دولت و ارتش توسعه داده شده‌اند، سخن گفتند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین