کد خبر: ۵۳۲۳۱۰
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سلماس گفت: قطعی آب تعدادی از روستاهای شهرستان بعلت افت ولتاژ خطوط پمپاژ و انتقال آب است.
آفتاب‌‌نیوز :
جواد رسولی زاده در گفت و گو با ایسنا در خصوص تنش آبی موجود در روستاهای سلماس گفت: در حال حاضر به حول و قوه الهی مشکل حادی در این خصوص در سطح روستاهای سلماس وجود ندارد ولی با فرض استمرار شرایط بحران در کمبود بارندگی، افزایش دما و عدم رعایت الگوی مصرف از طرف مشترکین عزیز روستایی وجود بحران‌های غیر قابل کنترل در آینده نزدیک  دور از انتظار نیست.

رسولی زاده اظهار کرد: قطعی های موجود در تعدادی از مناطق روستایی شهرستان ناشی از افت ولتاژ برق خطوط انتقال  و خاموشی‌های برنامه ریزی شده از طرف اداره برق جهت جبران کمبود برق بوده که موجبات قطعی‌های چندین ساعته آب در روستاها بویژه در مجتمع های آبرسانی را بدنبال داشته است.

وی تصریح کرد: مصرف بی رویه و غیر اصولی آب در  روستاهای غیر تحت پوشش قطعا مشکلات عدیده‌ای را در آینده برای روستاهای مذکور در برخواهد داشت.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سلماس خاطرنشان کرد: متاسفانه آب این روستاها در حال حاضر به روشهای سنتی و توسط شوراهای روستایی مدیریت شده و از تحویل آن به آب و فاضلاب روستایی خودداری می‌ورزند که بمحض مواجه با بحران تنش آبی جهت حل آن به آب و فاضلاب روستایی مراجعه خواهند کرد.

رسولی زاده بیان کرد: امیدواریم سازوکارهای لازم برای در اختیارگیری منابع آب روستایی در منطقه توسط امور اب و فاضلاب روستایی تحقق یابد تا با مدیریت بهینه منابع آبی مانع از بروز بحران ها و تنش های آبی در منطقه شود.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x