کد خبر: ۵۳۳۱۶۵
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: طبق صحبتی که با رئیس دادگاه داشته‌ام پیش‌بینی بر این بود که حداکثر طی دو جلسه رسیدگی به این پرونده به پایان برسد.
آفتاب‌‌نیوز :
غلامحسین اسماعیلی، در خصوص برگزاری اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهم دبیرستان معین، گفت: جلسه امروز به صورت غیرعلنی برگزار شده است.

وی افزود: دلیل برگزاری جلسه دادگاه به صورت غیرعلنی این است که به موجب قانون در پرونده‌هایی که مربوط به موضوع منافی عفت است الزاماً باید رسیدگی غیرعلنی باشد.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه جلسات دادگاه طولانی نخواهد بود، گفت: طبق صحبتی که با رئیس دادگاه داشته‌ام پیش‌بینی بر این بود که حداکثر طی دو جلسه رسیدگی به این پرونده به پایان برسد اما با این حال ادامه دادرسی منوط به توضیحات شکات، دفاعیات متهم و صحبت‌های نماینده دادستان است.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به اینکه آیا در ادامه رسیدگی به پرونده نیاز مجدد به استعلام از پزشکی قانونی وجود دارد یا خیر، گفت: آنچه که در فرایند دادسرا مورد نیاز بود و باید از پزشکی قانونی استعلام می‌شد صورت گرفته و نکته مهم این است که بر اساس ادعای مطروحه از سوی برخی از خانواده دانش‌آموزان نیازی به بررسی بچه‌ها در پزشکی قانونی نبود اما همه آنها از جنبه‌های روانشناختی مورد بررسی قرار گرفتند.

اسماعیلی در خصوص عنوان اتهامی متهم در کیفرخواست گفت: ما به لحاظ قانونی و به عنوان مرجع قضایی تا زمانی که حکم قطعی صادر نشود نمی‌توانیم جزئیات را بیان کنیم و موضوعاتی که در فضای مجازی مطرح هم می‌شود چندان دقیق نیست.

وی تاکید کرد: در مواردی که طرفین پرونده برخلاف قانون در خصوص جزئیات پرونده اطلاع‌رسانی کند قطعاً به آنها تذکر داده شده و برخورد صورت می‌گیرد.
فارس
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین