کد خبر: ۵۳۴۳۰۶
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان:
در بهار سال جاری نمایندگان استان طی اعتراضاتی تحت عنوان «استخدامی‌های غیرقانونی دانشگاه علوم پزشکی کردستان را به صورت جدی از طریق وزیر پیگیری می‌کنیم» نسبت به استخدامی‌های اخیر دانشگاه علوم پزشکی کردستان واکنش نشان دادند امری که سیامک واحدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان آن را تنها طرح سئوال از جانب نمایندگان خطاب کرده و علاوه بر رد آن اعلام می‌کند: از نمایندگان درخواست می‌شود که اگر مدرکی دال بر این ادعا دارند در چارچوب قانون ارائه دهند تا برخوردهای قانونی لازم با متخلفان در امر استخدامی‌ها لحاظ شود.
آفتاب‌‌نیوز :
سیامک واحدی ، در پاسخ به این‌که آیا ادعای نمایندگان در خصوص استخدام و به‌کارگیری نیروهای علوم پزشکی خارج از چارچوب قانون، را می‌پذیرید؟ با اشاره به این‌که باید توجه داشت که دانشگاه علوم پزشکی به چهار روش اقدام به جذب نیرو می‌کند، اظهار کرد: نخستین روش امتحانی است که از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود.

وی افزود: جذب نیروهای تبصره‌ای، جذب نیرو به‌صورت شرکتی و قرارداد خرید خدمت دیگر روش‌های به‌کارگیری نیرو در بدنه علوم پزشکی کردستان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان این‌که پس از اعلام تخلف از جانب نمایندگان استان در خصوص استخدامی‌های علوم پزشکی استان، هیچ موردی کشف نشد، گفت: در صورتی که فردی غیر از این را احتمال می‌دهد می‌تواند با ارائه سند و مدرک خود به واحد نظارت دانشگاه علوم پزشکی نسبت به پیگیری این موضوع اقدام کند.

وی با ذکر این‌که هیچ‌کدام از کسانی که در دانشگاه علوم پزشکی صاحب امضاء و حق هستند، خلاف قانون و خلاف مصالح کشوری گام برنمی‌دارند، تصریح کرد: به دلیل آمار بالای بیکاری در استان زمانی که استخدامی اعلام می‌شود، تنها بخشی از این جمعیت بیکار جذب می‌شوند و این امر خود دستاویزی برای راه‌اندازی موجی از اعتراضات می‌شود.

واحدی اعلام تخلف در استخدامی را از جانب برخی افراد غرض‌ورزانه قلمداد کرد و ادامه داد: این امر بدان خاطر است که تا کنون دانشگاه زیر بار هیچ حرف زوری نرفته است.

وی با تأکید بر این‌که دانشگاه علوم پزشکی پاسخ‌گوی تمام معترضین و اصحاب رسانه در خصوص شفاف‌سازی در این حوزه است، یادآور شد: استخدامی‌های دانشگاه علوم پزشکی بر اساس نتایج آزمون و با بازرسی و حراست سازمان دیوان محاسبات اداری، دادگستری و دانشگاه صورت گرفته است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین