کد خبر: ۵۳۴۴۲۵
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۲
آتش‌نشان آتش‌نشانی دهدشت گفت: آتش‌سوزی در دهدشت باعث سوخته‌شدن کامل یک باب منزل مسکونی و مرگ یک نفر شد.
آفتاب‌‌نیوز :
سجاد کاظمی منطقه کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه این آتش‌سوزی در خیابان امام خمینی جنوبی اتفاق افتاده بود، خاطرنشان کرد: به دلیل راکد ماندن ایستگاه ۲ آتش‌نشانی در این منطقه، ما از ایستگاه شماره ۱ در کمتر از ۳ دقیقه خود را به محل آتش‌سوزی رساندیم، اما متاسفانه یک نفر به نام یحیی فروغی در این خانه جان خود را از دست داده بود.

وی با بیان اینکه اگر ایستگاه شماره ۲ فعال بود شاید این فرد زنده می‌ماند، تصریح کرد: تاکنون چندین مرتبه خواستار فعال‌شدن این ایستگاه از شهرداری و شورا شده‌ایم، اما مسئولان گوششان بدهکار نیست.

کاظمی نداشتن نیرو را باعث غیرفعال‌شدن ایستگاه شماره ۲ دهدشت عنوان کرد.

وی علت این آتش‌سوزی را اتصالات فنی در برق عنوان و خاطرنشان کرد: شخص فوت‌شده به دلیل خفگی جان خود را از دست داد.

کاظمی با اشاره به مشکلات آتش‌نشانی شماره ۱ دهدشت و با بیان اینکه هیچ نیروی جوان و دوره‌دیده‌ای در آتش‌نشانی دهدشت وجود ندارد، گفت: با توجه به کمبود نیروی انسانی، برخی اوقات آتش‌نشانان خودشان به جای راننده، ماشین آتش‌نشانی را می‌رانند و نیرو‌هایی که از طریق آزمون برای آتش‌نشانی در نظر گرفته شده‌اند، الان در شهرداری مشغول کار هستند.

وی آتش‌نشانی دهدشت را فاقد هرگونه امکانات اولیه خواند و اظهار کرد: علی‌رغم چندین بار رسانه‌ای‌شدن مشکلات آتش‌نشانی دهدشت، اما متاسفانه تاکنون هیچ کاری برای این آتش‌نشانی صورت نگرفته و به جای اینکه یک ایستگاه دیگر به ۲ ایستگاه آتش‌نشانی اضافه کنند، یکی از همین ۲ ایستگاه را هم تعطیل کردند.

وی نداشتن جایگاه آبگیر مناسب برای آبگیری را از مهم‌ترین مشکلات آتش‌نشانی دهدشت عنوان کرد و با توجه به داشتن ۲۲۰ نیرو در بدنه شهرداری، خواستار اختصاص دادن حداقل ۲۰ نفر از این نیرو‌ها در بدنه آتش‌نشانی شد.

کاظمی با توجه به چنین اتفاقات ناگواری در سطح شهرستان خواستار فعال‌شدن ایستگاه شماره ۲ از مسئولان شد.


منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین