کد خبر: ۵۳۴۷۲۴
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی که به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان به لبنان سفر کرده است، در ادامه دیدار با مسئولان لبنان با نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
 حسین جابری انصاری در این دیدار با تشریح ابتکار عمل رئیس جمهوری اسلامی ایران در ارسال پیام برای روساء و رهبران کشورهای دوست و شرح مواضع ایران پس از خروج آمریکا از توافقنامه هسته‌ای، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در طول ماه‌های اخیر، مذاکرات فشرده ای را با شرکای برجام انجام داده و تنها در صورتی به حضور خود در این توافقنامه ادامه خواهد داد که طرف های دیگر برجام زمینه های لازم برای برخورداری کامل ایران از امتیازات و منافع این توافق نامه را فراهم کنند.

جابری انصاری همچنین در این دیدار گزارشی از تلاش های فشرده سیاسی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای حل سیاسی بحران های سوریه و یمن ارائه و بر اهمیت افزایش روابط و همکاری های درون منطقه ای تاکید کرد.

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز در این دیدار، ضمن حمایت از تلاش های سازنده ایران برای توافق با شرکای برجام، اعزام فرستادگان ویژه از سوی رئیس جمهور به کشورهای مختلف جهان، برای تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران را اقدامی به موقع و حکیمانه خواند.

نبیه بری همچنین با اشاره به ضرورت حل و فصل هر چه سریعتر بحران های منطقه به ویژه بحران یمن بر نقش سازنده چنین تحولی در زمینه بهبود روابط و همکاری های منطقه ای تاکید کرد. 

وزیر امور خارجه لبنان:
هدف از اعمال فشار بر ایران و لبنان، اعمال سلطه بر تهران و بیروت است

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و فرستاده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران به لبنان، عصر امروز با جبران باسیل وزیر امور خارجه این کشور نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، حسین جابری انصاری در این دیدار با اشاره به ملاقات‌های امروز خود با رئیس‌جمهور و رئیس مجلس لبنان و تشریح هدف از سفر برای انتقال پیام رییس‌جمهور کشورمان به همتای لبنانی خود اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران موفقیت تلاش‌های مشترک خود با شرکای برجام برای حفظ این توافق چندجانبه بین‌المللی و بهره‌برداری کامل ایران از منافع آن را موفقیتی برای همه کشورهای منطقه و جهان در مقابله با سیاست یکجانبه‌گرایی آمریکا می‌داند.

جبران باسیل وزیر خارجه لبنان نیز در این دیدار با اشاره به فشارهایی که به کشورهای منطقه از جمله ایران و لبنان  وارد می‌شود، تاکید کرد: هدف از این فشارها اعمال سلطه بر ما است.

وزیر خارجه لبنان با اشاره به پیروزی‌های لبنان بر اسرائیل در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ میلادی و پیروزی بر جریان تروریسم تکفیری که اسرائیل بیشترین بهره برداری را از وجود آن داشته است، تاکید کرد: کشورهای منطقه در این شرایط می‌بایست در کنار یکدیگر و در مقابل دشمنی‌ها ایستادگی کنند.

یادآور می‌شود جابری انصاری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از تلاش‌های کشورمان برای حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد: همزمان با موفقیت‌های گسترده در زمینه مبارزه با تروریسم، توجه به ابعاد سیاسی و انسانی بحران سوریه ضروری است.

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران و شرکای روند آستانه، به همکاری‌های سازنده خود در مرحله فعلی برای تسهیل شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و روند بازگشت آوارگان سوری به خانه و کاشانه خود ادامه خواهند داد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین