کد خبر: ۵۳۴۸۶۷
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
سفیر انگلیس در تهران می‌گوید که ارائه زمانبندی برای اجرای بسته پیشنهادی به ایران دشوار است و اینکه تاریخ واحدی برای اجرای بسته بررسی نمی‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
«راب مک‌کر»، سفیر انگلیس در تهران ، در پاسخ به این سوال که اقدامات اعضای برجام در چارچوب بسته پیشنهادی به ایران چه زمانبندی را دنبال خواهد کرد، گفت: من فکر می کنم که ارائه زمانبندی دشوار است، چون ما درباره طیف وسیعی از اقدامات مختلف صحبت می‌کنیم. بنابراین ما به دنبال تاریخ هدف واحدی نیستیم. ما تلاش می‌کنیم تا آنجایی که می توانیم سریع و موثر با ایران در خصوص شماری از اقدامات همکاری کنیم، تا اینکه انجام تجارت بهتر بین ایران و جهان بیرونی تسهیل شود.

وی افزود: من فکر نمی کنم که ما یک تاریخ هدف را به شما (ایران) ارائه کنیم. برخی موارد سریع خواهند بود، برخی موارد زمان طولانی‌ خواهند برد. اقدامات مختلفی در کار خواهد بود.

مک‌کر در پاسخ به این سوال که آیا این بسته و اقدامات قبل از اعمال دور جدید تحریم‌های آمریکا خواهد بود یا قبل از آن، گفت: فکر می کنم این یک فرآیند جاری برای زمان طولانی نخواهد بود.

سفیر انگلیس در تهران در خصوص اینکه آیا ضرب الاجلی برای مذاکرات جاری بین ایران و طرف‌های مقابل برای نجات برجام وجود دارد یا نه، گفت: مذاکرات ادامه‌داری وجود دارد. از ماه می (زمان خروج آمریکا از برجام) یک سری مذاکرات بین سه کشور اروپایی، ایران و سه کشور اروپایی، همه اعضای برجام انجام شده است. ما یک سری گفتگوها داشته‌ایم و با گذر زمان، مذاکرات فنی را ادامه خواهیم داد. بنابراین مذاکرات فقط در سطح وزرا نیست، و ما مذاکرات فنی را ادامه خواهیم داد.

وی در خصوص اینکه آیا ضرب الاجلی وجود دارد یا نه، گفت: نه ما به کار بر روی این موضوع برای مدت طولانی ادامه خواهیم داد. ضرب الاجلی نیست.

سفیر انگلیس در خصوص مباحث مربوط به تصویب اف‌ای‌تی‌اف در ایران گفت: ایران لیست بلندی از گام‌هایی که باید بردارد، دارد، یک برنامه اقدام. همه اعضای اف‌ای‌تی‌اف نیاز دارند ببینند که ایران درباره اتخاذ اقدامات در خصوص آن لیست اقدامات جدی است. برخی از آنها زمان طولانی خواهند برد. برخی از آنها فوری هستند و برخی که بالاترین اولویت را دارند، مربوط به مصوبه می‌شوند.

وی در خصوص اینکه آیا به اجرای بسته پیشنهادی به ایران بدون اینکه اف‌ای‌تی‌اف مصوب شود، خوش بین‌ است یا نه، گفت: من فکر می کنم که اینها دو موضوع مجزا هستند.
تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین