کد خبر: ۵۳۴۹۴۵
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، با سفیران فرانسه، ایتالیا، چین، اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی دیدار و در خصوص همکاری‌های مشترک در سازمان‌های بین‌المللی و همچنین برجام گفت‌وگو کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
کاظم غریب‌آبادی در این ملاقات‌ها با اشاره به برگزاری نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرا و محکومیت خروج یک‌جانبه آمریکا از این توافق که در نقض قطعنامه‌های شورای امنیت و شورای حکام آژانس صورت گرفته گفت: بیانیه مشترک وزیران خارجه در ضرورت تداوم برجام و بررسی راهکارهای تخصصی کم اثر کردن تحمیل مجدد تحریم‌های ثانویه از سوی آمریکا مبین اراده تمامی طرف‌ها برای انجام اقدامات عملی است.

وی بر ضرورت اتخاذ اقدامات عملی به ویژه از سوی طرف‌های اروپایی در جهت اجرای تعهدات آنها تحت برجام تاکید کرد.

سفیر کشورمان منافع برجام را در سطح بین‌المللی دانست و خروج یک‌جانبه آمریکا از آن را نیز در صورتی که در مقابل آن ایستادگی نشود، ضربه بزرگی به چندجانبه گرایی خواند.

نماینده دائم کشورمان از اینکه تمامی طرف‌های برجام تا کنون در برابر فشارهای آمریکا ایستادگی کردند، ابراز خرسندی کرد و افزود: آمریکا هیچ‌وقت تا کنون به این اندازه در سطح بین‌المللی منزوی نشده است. 

سفیران سه کشور نیز ضمن اعلام حمایت کشورهایشان از برجام، تصریح کردند که تمامی تلاش‌ها برای تداوم اجرای برجام، تعهدات خود و بهره‌مندی ایران از منافع برجام و تداوم تجارت با ایران را به کار گرفته‌اند.

این سفرا تاکید کردند که برجام یک توافق بین‌المللی است، چرا که به تصویب شورای امنیت نیز رسیده و از این رو تمامی کشورها باید آن را اجرا کنند و خروج یک‌جانبه آمریکا نیز نقض حقوق بین‌الملل محسوب می‌شود.

سفرای اروپایی نیز اذعان کردند که ایستادگی اروپا در برابر فشارها و اقدامات یک‌جانبه آمریکا در حوزه برجام، در طول تاریخ اقدامات مشترک اتحادیه، بی‌سابقه است و این روند ادامه خواهد داشت.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین