کد خبر: ۵۳۵۲۳۴
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
۴۸ گل جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برنامه ریزی شده بود و از طریق شروع مجدد به دست آمد.
آفتاب‌‌نیوز :
 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه جام استراتژی بود. برای نخستین بار در جام جهانی گل‌های برنامه ریزی شده به تعداد زیادی دیده شد. از ۱۶۹ گلی که در این جام به ثمر رسید ۴۸ گل (۲۸.۴ درصد) از این طریق وارد دروازه‌ها شد یعنی دو برابر جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل.

در جام جهانی که گذشت مشخص شد چه تیم‌هایی بیش از همه از این روش برای گلزنی بهره بردند. فرانسه، قهرمان جهان تا نیمه نهایی از چنین روشی بهره نبرد تا این که برای رسیدن به فینال از طریق کرنر این اتفاق افتاد. همچنین در دیدار نهایی گل نخست از روی ضربه آزاد و با اشتباه ماریو مانزوکیچ وارد دروازه کرواسی شد. 

انگلیس و کرواسی تیم‌هایی بودند که بیشترین بهره را از طریق ضربات شروع مجدد بردند. هر دو کشور پنج بار به این روش گلزنی کردند. میزبان تنها تیمی بود که از همه روش‌های برنامه ریزی شده برای گلزنی استفاده کرد.

در مجموع ۲۳ تیم از طریق شروع مجدد گلزنی کردند و تنها ۹ کشور نتوانستند دروازه‌ها را به این شکل باز کنند. عربستان، مصر، استرالیا، پرو، ایسلند، نیجریه، صربستان، مکزیک و سنگال در این فهرست قرار می‌گیرند.

ضربات کرنر بیشترین گل‌ها را به ارمغان آورد و ۲۶ گل از این طریق به ثمر رسید. ۱۷ گل نیز با ضربات غیر مستقیم وارد دروازه‌ها شد. روسیه، دانمارک، سوئد، آرژانتین و آلمان تنها تیم‌هایی بودند که پا پرتاب اوت به گل رسیدند.
منبع: خبرگزاری ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین