کد خبر: ۵۳۵۳۸۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
روزانه 10نفر در آسانسور به دلیل قطعی برق حبس می‌شوند. شهروندان با احتیاط و توجه به برنامه قطعی برق، سوار آسانسور شوند.
آفتاب‌‌نیوز :
مدتی است که به دلیل گرمای هوا و کمبود برق، قطعی‌های مکرر برق را در شهر شاهد هستیم؛ شرکت توزیع برق استان قم، پس از اعتراضات مردمی نسبت قطعی‌های بدون اطلاع برق، برنامه‌های قطعی برق را اعلام کرد.


اینکه گاهی قطعی‌ها بر اساس برنامه انجام نمی‌شود و یا ساعت آن تغییر می‌کند، مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. یکی از این مشکلات، حبس شهروندان و مقنیان در آسانسور و چاه‌ها است که تعداد آن بسیار افزایش یافته است.

بر همین اساس حمید کریمی، سخنگوی آتش‌نشانی استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، عنوان کرد: حوادث حبس در آسانسور و چاه به طور عادی در سال وجود دارد ولی در مدت اخیر به دلیل قطعی‌های بابرنامه و یا بی‌برنامه برق، این تعداد افزایش یافته است.

وی افزود: در مدت اخیر، به طور متوسط روزانه 10الی 12نفر دچار حوادث حبس در آسانسور و یا چاه می‌شوند و نیروهای آتش‌نشانی برای نجات افراد به محل اعزام می‌شود؛ لازم است که شهروندان توجه داشته‌باشند که حداقل در زمان‌های اعلام شده برای قطعی برق، سوار آسانسورها نشوند.

لازم است شهروندان به برنامه قطعی برق توجه داشته باشند و در ساعت‌های قطعی اعلام شده، از آسانسور استفاده نکنند؛ همچنین لازم است در حد امکان هنگام سوار شدن در آسانسور، وسایل ارتباطی همراه خود داشته باشند تا در صورت قطعی برق، بتوانند با نیروهای امدادی تماس بگیرند.

سهیل کیانی‌پور روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص قطعی‌های برق، بیان کرد: برنامه قطعی برق در استان قم توسط شرکت توزیع به صورت روزانه اعلام می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌ها و کنترل‌های انجام شده، قطعی خارج از برنامه در استان نداریم.

وی افزود: در بعضی از روزها اتفاق افتاده است که حتی قطعی‌های اعلام شده انجام نشده است، معمولا در برنامه‌ریزی‌ها، سقف میزان قطعی برق لحاظ و اعلام می‌شود تا اگر مشکل و حادثه ای رخ داد، خارج از برنامه اعلام شده نباشد.

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم تصریح کرد: البته گاهی قطعی‌ها به دلیل حوادثی است که به صورت غیر مترقبه اتفاق می‌افتد که در روزهای عادی سال نیز این قطعی‌ها ممکن است اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: هنگام وصل شدن جریان برق، میزان زیادی از وسایل برخی منازل روشن می‌شود و به همین دلیل بار زیادی به شبکه وارد شده و موجب می‌شود که برق به فیدرها نرسد؛ به همین دلیل به ناچار جریان برق مجددا قطع می‌شود و مجددا به صورت نوبتی وصل می‌شود تا مشکلی ایجاد نشود و به همین دلیل ممکن است زمان وصل برق با تاخیر نسبت به زمان اعلام شده انجام شود.

کیانی پور تاکید کرد: از شهروندان خواهشمندیم که وسایل برقی خود را هنگام قطعی خاموش کنند تا زمان وصل شدن برق، بار زیادی به شبکه وارد نشود؛ همچنین اگر از محافظ‌های برق استفاده کنند، هم نوسانات برق کنترل می‌شود و هم فشار برق به تدریج وارد شبکه می‌شود و مشکلات کمتری را ایجاد می‌کند.
ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
نادعلی صادقیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
0
0
برنامه قطعی برق در استان البرز هم توسط شرکت توزیع به صورت روزانه اعلام می‌شود . اما متاسفانه قطعی های برق براساس زمان اعلام شده انجام نمی گیرد .ما طبق برنامه‌ریزی‌ها و کنترل‌های انجام شده، عمل می کنیم ولی قطعی ها کلاخارج از برنامه در استان انجام می پذیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین