کد خبر: ۵۳۵۶۹۳
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
فرماندار اردبیل گفت: در حوزه آب شرب در اردبیل زنگ خطر و آژیر قرمز به صدا درآمده و باید به‌دنبال راه چاره‌ای برای تأمین آب شرب در این شهر پرجمعیت باشیم.
آفتاب‌‌نیوز :
«جواد زنجانی» در جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان اردبیل اظهار کرد: استراتژی نخست ما در شهر اردبیل توجه به تأمین آب شرب برای شهروندان است که در سال‌های گذشته این مسأله مورد غفلت واقع شده و چندان اقدام دوراندیشانه در این حوزه انجام نشده است.

وی نگاه جامع به مسأله آب در اردبیل را در یک افق 20 ساله با تأمین اولویت‌دار آب شرب، بخش صنعت و کشاورزی یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما از لحاظ کمی و کیفی در تأمین آب شرب در اردبیل دچار مشکل جدی هستیم و در این زمینه زنگ خطر و آژیر قرمز به صدا درآمده است.

فرماندار اردبیل گفت: به موازات کارهایی که به‌صورت مقطعی و میان مدت انجام می‌شود باید در افق 20 ساله برای تأمین آب شرب 850 هزار نفر جمعیت شهر اردبیل تدبیری درست بیندیشیم، چون این جمعیت نه قابل جابجایی هستند و نه هجرت می‌کنند.


زنجانی افزود: اقتصادی‌ترین و فنی‌ترین روش‌ها در تأمین آب شرب باید مورد توجه قرار گیرد تا به صورت کمی و کیفی بتوانیم دغدغه تأمین آب شرب را در شهر اردبیل برطرف کنیم.
 
طرح‌های کلان قابل افتتاح در سفر رئیس‌جمهور معرفی شود

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل در ادامه با اشاره به سفر رئیس‌جمهور در مهرماه به استان اردبیل تصریح کرد: عمده افتتاح‌های ما در هفته دولت خواهد بود اما انتظار می‌رود طرح‌ها و پروژه‌های کلان قابل افتتاح در اردبیل به زمان سفر رئیس‌جمهور موکول شود.


زنجانی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا این پروژه‌های کلان را نظیر بیمارستان امام رضا، تروما، سد پیله سحران و طرح‌های قابل افتتاح در حوزه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را جمع‌بندی کرده و در اختیار استانداری قرار دهند.

وی افزود: قطعاً بنیاد مسکن با تأمین قیر رایگان به دهیاری‌ها در بحث زیرسازی و جدول‌گذاری در کنار آسفالت‌ریزی کمک خواهد کرد و پیش‌بینی می‌کنیم.

فرماندار اردبیل یکی از رویکردهای اصلی شهرستان را بحث اشتغال و توانمندسازی واحدهای فعال اعلام کرد و گفت: حفظ شغل در مراکز تولیدی موجود جدی‌تر از فعالیت‌های جدید تلقی می‌شود و باید با افزایش ظرفیت به شیفت کاری جدید این واحدها همتی جدی داشته باشیم.

زنجانی سهمیه شهرستان را از فرصت 20 هزار شغل مورد نظر در استان 6 هزار و 680 نفر اعلام کرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا این مشاغل در حوزه‌های مختلف به ویژه کشاورزی و گردشگری تحقق پیدا کند.

وی در ادامه به راه‌اندازی میز خدمت در ادارات با هدف تکریم ارباب رجوع اشاره و تصریح کرد: باید در میز خدمت ارائه خدمات با حضور کارشناسان و مدیران حوزه‌های مختلف به نحوی انجام شود تا از سرگردانی ارباب رجوع و چرخیدن آنها در بخش‌های مختلف اداری جلوگیری شده و جلوی اتلاف وقت و سردرگمی مراجعین گرفته شود.

به گزارش ایسنا، فرماندار اردبیل با اشاره به این‌که در قالب میز خدمت این بلاتکلیفی‌ها و سردرگمی‌ها حذف شده که نمونه موفق آن را در اداره‌کل امور مالیاتی استان به عینه مشاهده می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در فرمانداری اردبیل نیز می‌کوشیم تا میز خدمت واقعی با ارائه خدمات متنوع به مردم و مراجعین را در طبقه همکف راه‌اندازی کرده و به انجام برسانیم.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین