کد خبر: ۵۳۶۷۴۱
تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جیب بر حرفه ای خطوط مترو و بی آر تی که پس از سرقت ده‌ها فقره گوشی تلفن همراه آنها را برای فروش از طریق مرزهای شرقی کشور خارج کرده بود، خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
در تاریخ 23 تیرماه امسال مأموران پلیس مستقر در ایستگاه تئاترشهر اطلاع پیدا کردند که یکی از مسافران مترو در زمان سرقت گوشی تلفن همراهش توسط جوانی 27 ساله از اتباع کشور افغانستان، متوجه موضوع شده که با کمک سایر مسافران داخل قطار موفق به دستگیری فرد سارق شدند.

دستگیری صادرکننده اموال مسروقه + عکس

با انتقال متهم به ایستگاه پلیس مترو، موضوع دستگیری سارق جیب بر به کلانتری 129 جامی اعلام و پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری تشکیل شد و متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات از متهم در شرایطی آغاز شد که با وجود کشف دو دستگاه گوشی تلفن همراه دیگر در زمان دستگیری، وی همچنان منکر هرگونه سرقت بود اما با شناسایی صاحبان دوگوشی تلفن همراه و اظهارات مشابه هر دو نفر آنها مبنی بر سرقت گوشی‌های تلفن همراهشان و نهایتا شناسایی متهم از سوی هر دو نفر آنها، وی به ناچار به سرقت هر دوگوشی تلفن همراه کشف شده اعتراف کرد.

تحقیقات از متهم برای شناسایی دیگر سرقت‌ها در دستورکار کارآگاهان پایگاه هشتم قرار گرفت و متهم در تحقیقات تکمیلی به ده‌ها فقره سرقت گوشی تلفن به شیوه جیب بری در خطوط مترو و BRT شهر تهران اعتراف کرد. متهم در اعترافاتش در خصوص نحوه فروش گوشی تلفن همراه مسروقه به کارآگاهان گفت که گوشی های تلفن همراه مسروقه را به صورت غیرقانونی و از طریق مرزهای شرق کشور خارج و در خارج از کشور به فروش رسانده است.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ مهدی افشاری، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت به شیوه جیب بری، گستردگی سرقت های انجام شده در ایستگاه های مترو و BRT شهر تهران و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان احتمالی ، هماهنگی های لازم برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم با بازپرس شعبه هفتم داسرای ناحیه 34 تهران انجام شده است.

وی از کلیه شکات ومالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت کرد تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران در میدان حر – انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین