کد خبر: ۵۳۹۳۶۸
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
سرپرست باشگاه پرسپولیس ضمن تاکید بر لزوم تحرک جدی‌تر اهالی فوتبال برای حل شرایط پیش آمده در ورزشگاه‌ها، از هواداران پرسپولیس خواست با پرهیز از موج به راه افتاده، صرفا با افزایش حضور خود در ورزشگاه و تشویق‌های خود، پرسپولیس را در مسیر موفقیت قرار دهند.
آفتاب‌‌نیوز :
حمیدرضا گرشاسبی اظهار کرد: هواداران باید بدانند باشگاه هیچ‌گاه از حقوق آن‌ها و پرسپولیس دست نمی‌کشد. در این امر کاملا جدی و پیگیر هستیم، اما این به معنای هیاهو نیست. می‌توان کاری نکرد، ولی فقط در رسانه‌ها شو اجرا کرد و همه هم به‌به و چه‌چه کنند، ولی ما دنبال این نیستیم. نه روش ما این است و نه با فضایی که به وجود آمده، این روش را به صلاح می‌دانیم.

به گزارش باشگاه پرسپولیس، وی ادامه داد: البته این به معنای آن نیست که بخواهیم فضای رسانه‌ای را رها کنیم بلکه به قدرت این بخش اعتقاد داریم. رسانه‌ها اتفاقا نقش تعیین کننده‌ای دارند به ویژه که باید همه با هم در مسیر اصلاح این شرایط تلاش کنیم. از جانب دیگر، اگر هوادارانمان همراهی کنند، نگران تاثیر شبکه‌های اجتماعی نیز نخواهیم بود. آنچه مشخص است در مواقعی که فضا آشفته می‌شود، بعضی هم سوءاستفاده می‌کنند. التهاب جامعه هواداران فوتبال هم در بلند مدت به سود هیچ یک از اهالی فوتبال نخواهد بود. این شرایط برای تمام فوتبال گران تمام می‌شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با یادآوری بعضی مسایل اضافه می‌کند: مثلا در سال گذشته در جریان بازی با یکی از تیم‌ها، یکسری حواشی پیش آمد. ما از یک سو برای مصلحت و امنیت کشور و از سوی دیگر، برای این که موضوع سریع‌تر در مجموعه پرسپولیس جمع شود و روی مسائل دیگر خودمان و بازی‌های بعدی تمرکز کنیم، بحث را ادامه ندادیم. ما در مسیر قهرمانی بودیم و طرف مقابل بدون هر منطقی صحبت می‌کرد. البته ما هم از طریق دیگر پیگیر مسائل بودیم و از حقوق هوادارانمان دفاع می‌کردیم. این روش برای خود ما تبعات داشت، ولی به سود تیم بود. رایزنی‌های زیادی انجام شد. هیچ‌کس نمی‌داند چه فشار خرد کننده‌ای روی باشگاه، تیم و بخش هواداران بود و آن‌ها را حل و فصل و رد کردیم، اما در نهایت، نتیجه همه چیز را مشخص کرد. ممکن است دیگران در ظاهر در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی طرف غالب به نظر برسند، اما جوجه را آخر پائیز می‌شمارند.

گرشاسبی خاطر نشان کرد: در ماجرای اخیر مسائلی وجود دارد که نباید به آن‌ها بی‌توجه بود. خوزستان مهد فوتبال ایران است. فوتبال از خوزستان وارد ایران شد. هواداران خوزستانی به شور و هیجان شهره هستند. خوزستانی‌ها با معرفت هستند. هواداران ما در همین بازی اکثرا خوزستانی بودند از همه اقوام خوزستان و از اکثر شهر‌ها بودند. پرسپولیس برای همه ایران است.

در این بازی هم یکسری افراد آمده بودند که اصلا کاری به فوتبال نداشتند و دنبال سوءاستفاده از شرایط احساسی پیش آمده بودند. الان ما با این پدیده روبرو هستیم که بعضی افرد به ویژه در شهرستان‌هایی که جو ملتهب است، خود را وارد تماشاگران فوتبال کرده‌اند. آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی قدرت دارند. ابتدا فضا را غبار آلود می‌کنند. موج راه می‌اندازند و بعد سوار این موج می‌شوند. این پدیده فوتبال ایران را به شدت تهدید می‌کند. در این میان بعضی عوامل فوتبال به ویژه در باشگاه‌ها نیز به این تنش‌ها دامن می‌زنند. گاهی برای توجیه عملکرد خودشان سعی می‌کنند پشت این مسائل مخفی شوند. اعتقاد داریم، مقابله با این پدیده فقط با کمک خود مردم و روشنگری آن‌ها امکان پذیر است. این شرایط نباید ادامه پیدا کند. باید از کمک مردم استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه در میان چنین اتفاقاتی، شاهد توهین به تمامیت ارضی ایران می‌شویم. ما به سهم خودمان باید برای کم کردن این مسائل کمک کنیم. جلساتی داریم، ولی برای این امر همه باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و دیگر نهاد‌ها باید دست به کار شوند. نباید تمام انتظارات متوجه باشگاه پرسپولیس باشد.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین