کد خبر: ۵۴۱۳۱۸
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
موسسه‌ای تحقیقاتی به نام «هورون» پس از تحقیقات، کشوری که میزبان بیشترین میلیاردر‌ها در جهان است را معرفی کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
براساس گزارش موسسه تحقیقاتی «هورون» میلیاردر‌های چینی گوی سبقت را طی سال‌های اخیر از آمریکایی‌ها ربودند و امسال با داشتن ۸۱۹ نفر، دارای بیشترین میلیاردر در جهان هستند. تارنمای این موسسه تحقیقاتی ۲ هزار و ۶۹۴ نفر از ۶۸ کشور و از چند صد شرکت را در فهرست میلیاردر‌های جهان قرار داده است. مجموع ثروت در این فهرست ۳۱ درصد معادل ۱۳.۲ درصد تولید ناخالص ملی در جهان و ۱۰.۵ تریلیون دلار می‌باشد.

روپرت هوگورف مدیر «هورون» گفت: تا بحال این مقدار ثروت در دست این تعداد متمرکز نبوده است. مطابق این فهرست، دو سال گذشته رقابت تنگاتنگی بین آمریکا و چین به ترتیب با ۵۳۵ و ۵۳۴ ثروتمند برای به دست آوردن بیشترین تعداد در این لیست بود. اما چین در فهرست سال ۲۰۱۸ با اختلاف ۲۴۸ تن با آمریکا در صدر آن قرار دارد.

امسال سال خوبی برای هند بود و توانست پس از اضافه کردن ۳۱ میلیاردر و درمجموع ۱۳۱ نفر، رتبه سوم خود را پس بگیرد. رشد اقتصاد جهانی سال گذشته ۳ درصد بود که سریع‌ترین میزان رشد از سال ۲۰۱۱ و سرعت قابل توجهی را در مقایسه با میزان ۲.۴ درصد سال قبل از آن داشته است.

بر اساس گزارش این موسسه چینی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با افت ۱ میلیارد دلاری ثروتش و رسیدن به میزان ۳.۵ میلیارد دلار، از رده ۳۵۲ به جایگاه ۷۴۷ امین میلیاردر جهان تنزل پیدا کرده است.

جورج سوروس مدیر بنیاد سوروس آمریکا یکی از افرادی است که سعی می‌کند در حاشیه باشد، اما از جناح‌های سیاسی حمایت می‌کند، با ۸.۵ میلیارد دلار دارایی در رتبه ۲۱۷ این فهرست قرار دارد.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین