کد خبر: ۵۴۱۹۴۹
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
محسن هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به برگزاری مسابقه برای انتخاب طرح مناسب خانه‌موزه آیت‌الله هاشمی گفت: طراحی و اجرای این خانه‌موزه ظرف مدت یک سال و نیم توسط یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اجرایی شد.
آفتاب‌‌نیوز :
محسن هاشمی پس از آیین افتتاح خانه‌موزه آیت‌الله هاشمی در همایش عبور از بحران و توسعه ملی گفت: آیت‌الله هاشمی در تمامی مراسم مذهبی به سرعت بخش عاطفی روحیاتش بروز و گریه می‌کرد. در خانه هم به همین شکل عاطفی بود.

وی درباره افتتاح خانه‌موزه آیت‌الله هاشمی با اشاره به این که آیت‌الله هاشمی از سال ۶۰ در این خانه زندگی می‌کرد، افزود: در سال ۶۰ و در جریان ترورهای گروه فرقان و حوادثی که در آن سال‌ها روی می‌داد امام (ره) و حاج احمدآقا برای حفاظت ایشان با توجه به این که خانه کناری حسینیه جماران برای صاحبش با توجه به مسائل امنیتی مشکلاتی پیش آمده بود، توسط دولت آن خانه خریداری شد و بعد از سوی امام و حاج احمد آقا برای سکوت آیت‌الله هاشمی در نظر گرفته شد تا از این طریق حفاظت بهتری از ایشان انجام شود.

فرزند آیت‌الله هاشمی ادامه داد: حدود ۳۵ سال آیت‌الله هاشمی در این خانه زندگی کرد و یکی از خصوصیت‌های ایشان ساده‌زیستی بود که از روز نخست سکونت در این خانه تا آخرین روزی که ایشان را از دست دادیم به همین سبک ساده‌زیستی زندگی کردند که امروز این موزه می‌تواند ابعاد مختلف زندگی ایشان را به نمایش بگذارد.

وی در خصوص طراحی خانه موزه آیت‌الله هاشمی با اشاره به برگزاری مسابقه برای انتخاب طرح مناسب گفت: طرح‌های زیادی در قالب این مسابقه ارسال شد که نهایتا خانم ذوقی از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد طرحشان پذیرفته شد و با اخلاص تمام بدون هیچ حق الزحمه‌ای در طول یکسال و نیم این کار را انجام دادند. در حقیقت در اجرای کار هم به محتوا توجه کردند و هم کار هنری انجام شد.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه یک در اواسط کار ورود پیدا کرد و در اجزای امنیتی و نگهداری موزه کمک موثری انجام داد تا این خانه موزه تکمیل شود.

در انتهای این مراسم از دست‌اندرکاران اجرای خانه موزه آیت‌الله هاشمی تقدیر شد.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین