کد خبر: ۵۴۴۰۷۶
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۵
رکورد جدید دیگری در سفرهای دریایی انجمن بین‌المللی خطوط کروز ثبت شده است که نسبت به آمار گذشته سفرهای کشتی کروز افزایش یافته است.
آفتاب‌‌نیوز :
در سال گذشته  تعداد مسافران با کشتی  کروز  در مقایسه  با سال ۲۰۱۶ حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است.

در سال ۲۰۱۷،  تعدا مسافران کروز رودخانه بریتانیا به ۲۱۰ هزار و ۴۰۰ مسافر رسید که این میزان  در سال ۲۰۱۶ تعداد ۱۷۴ هزار و ۴۰۰ مسافر بوده است. این آمار نشان‌دهنده این است که این بخش گردشگری نیز در حال رشد است.

کروز رودخانه‌های اروپا  تقریبا ۹۰ درصد از رزرواسیون کروز را تشکیل می‌دهند و رشد قابل توجهی به خصوص در دورو - مسیرهای آبی روسیه - راین و دانوب داشته است.

کروز در اروپای مرکزی و غربی  تقریبا دو سوم (۶۲ درصد ) از کلیه رزروهای رودخانه را به خود اختصاص داده و راین و دانوب در این مورد پیشتاز هستند.

با این حال  شرق و جنوب اروپا بیشترین رشد را در سال گذشته داشته و عمده سفرها در مسیر روسیه بوده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از تراول نیوز، خارج از اروپا نیز چند رودخانه در سال ۲۰۱۷  بیشترین میزان مسافر با کشتی کروز را داشته‌اند که شامل مکونگ، نیل،  ایراوادی، گنگ و برهماپوترا هستند.

اندی هارمر عضو هیات مدیره ارشد و مدیر CLIA انگلستان و ایرلند گفت: با ادامه سرمایه‌گذاری و نوآوری در این بخش و با رویدادهای جدید و ابتکارات مشارکت جامعه گردشگری، گردشگری دریایی نیز رشد قابل توجهی پیدا خواهد کرد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x