کد خبر: ۵۴۴۴۷۵
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۹
رئیس کلانتری 161 ابوذر از شناسایی و دستگیری دو رمال و فالگیری که اقدام به اخاذی و کلاهبرداری می کردند خبر داد .
آفتاب‌‌نیوز :
سرهنگ اردشیر نادری رئیس کلانتری 161 ابوذر اظهار کرد: چند روز گذشته زنی 31 ساله و کارمند به دلیل آینکه خاستگار نداشت اقدام به مراجعه به رمال و فالگیر می‌کند.

وی افزود: این زن از طریق خاله خود که در خارج از کشور اقامت داشت با یک فالگیر و رمال آشنا می‌شود و با وی تماس می‌گیرد تا در صورت طلسم ناشی از نبود شوهر و خاستگار بخت خود را باز کند.

سرهنگ نادری در ادامه گفت: زن فالگیر از تماس گیرنده طلب مبلغ 20 هزار تومان می‌کند و می‌گوید که مبلغ را به حساب من واریز کن تا بعد از پیامک واریز به حساب کارت را انجام دهم.

وی در ادامه گفت: پس از واریز پول به حساب فالگیر وی اقدام به گرفتن فال به صورت تلفنی برای زن کارمند کرد و در جزئیات فال به وی گفت که شما طلسم داری و موضوع شما یک مسئله سنگین است و باید حضورا به سراغ یک فالگیر دیگر بروی تا کارت را بررسی و انجام دهد، کاری از دست من بر نمی آید.

رئیس کلانتری 161 ابوذر گفت: این باند فالگیران متشکل از 3 نفر بودند، 2 نفر زن و یک مرد اعضای تشکیل دهنده باند بودند.

وی افزود: زمانی که زن کارمند به ادرسی که فالگیر به وی اعلام کرده مراجعه می کند، در محل یک زن فالگیر دیگری را می بیند که به همراه یک مرد در آن جا حضور دارد و وقتی که موضوع را بیان و زن فالگیر از وی طلب مبلغ یک میلیون تومانی را می‌کند و می گوید که دعایی برایت می نویسم که مشکلت حل شود و پس از دریافت مبلغ 40 هزار تومانی از زن کارمند کارش را آغاز می‌کند.

سرهنگ نادری گفت: پس از واریز کردن پول درخواستی از سوی زن کارمند به حساب اعلام شده فالگیران، زن فالگیر دعایی می‌نویسد و در یک کیف کوچکی قرار داده و به زن کارمند تحویل می دهد و می گوید که یک قالیچه دست بافت را تهیه کن و آن را در منزلت نگهداری کن و پس از گذشت 40 روز که نتیجه خواهی گرفت و بعد آن قالیچه را بیاور و به من نشان بده.

وی در ادامه گفت: پس از آنکه زن کارمند با گذشت 40 روز هیچ نتیجه ای بابت توصیه هایی که فالگیر به وی کرده بود نتیجه ای نگرفت به کلانتری مراجعه و شکایت خود را از زن فالگیر اعلام می کند، در همین زمان شخصی دیگر نیز با موضوع اینکه سال‌ها دارای فرزند نشده و به یک فالگیر بابت رفع مشکل خود مراجعه کرده است و در زمان انجام مراحل گرفتن فال به ظاهر مرد فالگیر شک می کند و یک درگیری لفظی بین این دو نفر رخ می دهد و شاکی به کلانتری 161 ابوذر آمده و شکایت خود را به ماموران ما اعلام می‌کند.

رئیس کلانتری 161 ابوذر بابیان اینکه ماموران با مراجعه به آدرس اعلام شده توسط شاکی رفتند، گفت: زمانی که ماموران عملیاتی کلانتری در محل مورد نظر حاضر شدند خبری از مرد فالگیر نبود و دو زن در آنجا توسط پلیس دستگیر شد.

وی در بازرسی های پلیس از محل مورد نظر گفت: در بازرسی‌ها قفلی کشف شد که بر روی آن دعایی نوشته شده بود و تعدادی فنجان، قهوه و پارچه هایی که بر روی آن ها دعاهایی نوشته شده بود، کشف و ضبط شد.

سرهنگ نادری گفت: زن فالگیری که به صورت تلفنی اقدام به فال گرفتن می‌کرده، زنی 34 ساله و مجرد است و با مادر و خواهرانش زندگی می‌کند و از 15 سالگی توسط پیر زنی که مستاجرشان بود و به این کار مشغول بوده انجام این کار را از وی یاد گرفته و اقدام به فالگیری از دیگران می کند و درآمدش ماهانه 3/5 تا 4 میلیون تومان است.

وی افزود: طبق اعترافات زن فالگیر وی اقدام به کلاهبرداری های زیادی کرده و کارشناس حسابداری است و از آنجا که این کار برایش جذابیت دارد دست به انجامش زده است.

سرهنگ نادری در رابطه با قفل منقوش به دعایی که در بازرسی از محل کشف شده است، گفت: یک دختر خانمی با مراجعه به فالگیران می گوید که من عاشق پسری شده ام و می خواهم مهرم نسبت به وی بیشتر شود باید چه کاری انجام دهم، فالگیران نیز با نوشتن دعاهایی بر روی قفل آن را به دختر جوان داده و می گویند که باید از این قفل را نگهداری کنی و به آن دست نزنی و قفل را باز نکنی تا بعد 40 روز نگهداری از آن پسر مورد علاقه ات مهرت نسبت به وی زیاد شود.

وی افزود: نه تنها بعد از گذشت 40 روز مهر دختر به پسر افزایش نیافت بلکه وی با یک دختر دیگر ازدواج کرد و همین امر سبب طرح شکایت دختر جوان از فالگیران شده و قفل را به کلانتری آورده و به ماموران تحویل داد.

رئیس کلانتری 161 ابوذر در پایان گفت: تحقیقات و بررسی ها درباره این ادامه دارد و مرد فالگیر نیز تحت تعقیب پلیس قرار دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین