کد خبر: ۵۴۴۷۵۳
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
مدیرکل سیاسی وزارت کشور خبر داد
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: دبیرکل حزب اعتماد ملی، الیاس حضرتی را به عنوان قائم مقام خود و مأمور برگزاری انتخابات شورای مرکزی این حزب معرفی کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
بهرام سرمست در نشست خبری امروز خود درباره آخرین وضعیت حزب اعتماد ملی اظهار کرد: مصوبه کمیسیون ماده ۱۰ درباره حزب اعتماد ملی اطلاع رسانی شده و این مصوبه در پرتال وزارت کشور وجود دارد. کمیسیون ماده ۱۰ این مصوبه را به دبیرکل حزب اعتماد ملی ابلاغ کرده است و دبیرکل این حزب نیز طی نامه‌ای الیاس حضرتی را به عنوان قائم مقام و مأمور برگزاری انتخابات شورای مرکزی و بازرسان اعتماد ملی معرفی کردند.

وی در ادامه درباره برگزاری مجمع عمومی عادی اعتماد ملی توسط الیاس حضرتی تصریح کرد: این مجمع عمومی در راستای کمسیون ماده ۱۰ و نامه دبیرکل حزب اعتماد ملی بود.

سرمست در ادامه درباره اختصاص یارانه احزاب بیان کرد: یارانه احزاب به حساب خانه احزاب واریز شده است و احزابی که شرایط خود را با ماده ۲۲ قانون احزاب تطبیق داده باشند، از این یارانه استفاده می‌کنند. ما در حال تهیه لیست این احزاب و معرفی آن‌ها با خانه احزاب هستیم.

وی درباره چگونگی توزیع یارانه میان احزاب خاطر نشان کرد: در کمیسیون ماده ۱۰ دستورالعملی تهیه شده است که یارانه براساس شاخص‌هایی از قبیل تعداد اعضای حزب در مجلس یا کابینه، تعداد جلسات کنگره احزاب، تعداد شعب احزاب و انتشار روزنامه، هفته‌نامه، موضع‌گیری و سایر موارد یارانه اختصاص داده شود ولی خانه احزاب با توجه به اینکه احزابی که شرایط خود را با قانون احزاب تطبیق داده‌اند، تکمیل نشده است، پیشنهاد داد که یارانه به صورت مساوی بین احزاب تقسیم شود. ما هم پیشنهاد خانه احزاب را پذیرفتیم و قرار بر این شد که امسال استثنائا یارانه به صورت مساوی بین احزابی که شرایط خود را با قانون احزاب تطبیق داده‌اند، توزیع شود. احزابی هم که در ادامه شرایط خود را با قانون احزاب تطبیق دادند می‌توانند تقاضای دریافت یارانه داشته باشند.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در بخش دیگری از این نشست خبری درباره مصوبات دهمین جلسه این کمیسیون گفت: با تقاضای تأسیس اولیه مجمع ایثارگران متحد پایدار استان اردبیل و مجمع وفاق و توسعه استان گلستان موافقت شد. دایره فعالیت این دو تشکل، استانی است و آن‌ها باید مراحل تأسیس نهایی خود را طی کنند. همچنین گزارش مجمع عمومی حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی، حزب توسعه استان کرمانشاه و حزب همبستگی دانش‌آموختگان ایران مطرح شد و تطبیق اساسنامه و مرامنامه و انتخابات شورای مرکزی و بازرسان این حزب مورد تصویب قرار گرفت. مقرر شد اعضای حزب وحدت و همکاری ملی که حضور موثری در احزاب دیگر دارند نسبت به فعالیت خود در این حزب یا احزاب دیگر تعیین تکلیف کنند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در ادامه با اشاره به اینکه با صدور پروانه برای حزب همدلی مردم استان تهران موافقت شد، خاطر نشان کرد: در این جلسه با درخواست تغییر نام انجمن موبدان تهران به گستره سراسری موافقت نشد. البته با اساسنامه این تشکل در گستره تهران موافقت شد. همچنین اصلاحات اساسنامه آشوری‌های آده مورد تصویب قرار گرفت و با تقاضای تمدید پروانه شورای خلیفه‌گری کل ارامنه آذربایجان هم موافقت شد.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین