کد خبر: ۵۴۵۳۴۴
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اعتراض به مشکلات پیش آمده به معنای مخالفت با دولت نیست.
آفتاب‌‌نیوز :
مجتبی ذوالنور، در مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر که در مصلی کرج برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر عنصر اساسی قیام امام حسین(ع) است، اگر بخواهیم اصلاحی در جامعه صورت بگیرد باید از مسیر امر به معروف و نهی از منکر عبور کنیم.

وی افزود: در روایات و آیات قرآن‌کریم بسیار به امر به معروف و نهی از منکر تاکید شده است اما برای اجرای این واجب الهی باید از روش صحیح استفاده کرد، اگر در اجرای امر به معروف و نهی از منکر حسن فعل و حسن فاعلی وجود نداشته باشد همه مسیرهای رفته به بن بست ختم می‌شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: برای اثربخشی امر به معروف و نهی از منکر باید اول خودمان اهل عمل باشیم نه فقط مردم را به انجام کاری امر یا از انجام کاری نهی کنیم، اگر خودمان اعتقاد عملی و واقعی داشته باشیم هرکاری در این حوزه انجام دهیم نتیجه عکس می‌دهد.

ذوالنور گفت: میدان امر به معروف و نهی از منکر برای ترقی و تعالی ماست، نباید به این مسئله به عنوان تقسیم کار و وظیفه نگاه کنیم بنابراین هرچه وضعیت در حوزه این واجب الهی بدتر شود وظیفه ما سنگین‌تر می‌شود.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به وضعیت کشور اشاره کرد و افزود: اگر مسئولان هشدارهای رهبری را جدی می‌گرفتند شاید امروز وضعیت بهتری داشتیم، بعضی‌ها می‌گویند چرا رهبری وارد عمل نمی‌شود و با عده‌ای برخورد جدی نمی‌کند؟ رهبری چگونه برخورد کند؟ دو قوه را به دست کسانی سپرده‌اید که با معیارهای انقلاب فاصله دارند بعد چه انتظاری از مقام معظم رهبری دارید.

وی تصریح کرد: بعضی می‌گویند چرا از ابتدای انقلاب تا به امروز هیچ رئیس جمهوری در این کشور عاقبت به خیر نشده است؛ پس چرا شهید رجایی عاقبت به خیر شد؟ شهید رجایی عاقبت به خیر شد چون عبد بود و و لایتمدار، امروز هم اگر رئیس جمهوری مثل رجایی بر سرکار بیاید قطعا عاقبت به خیر می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: در نظام اسلامی نمی‌شود مسیر رئیس جمهور معارض باشد، اگر کسی را روی کار آوردید که سر ماندن یا رفتن وزیر اطلاعات 11 روز قهر کند و خانه نشین شود نباید چیزی جز این انتظار داشته باشید که امروز دوره بیفتد و از نظام بدگویی کند. آن روزها که نیاز به حمایت داشت مسیرش کج بود حالا چرا کارشکنی نکند؟

وی گفت: اگر رهبری فرمودند من به مذاکرات خوشبین نیستم شما رئیس جمهوری دارید که مصاحبه می کند در عالم دیپلماسی خوش بینی و بدبینی ملاک نیست، واقع بینی ملاک است و من به مذاکرات خوشبینم نتیجه‌ای جز شکست حاصل نمی‌شود و پس از آن هم با روضه‌ای سوزناک می‌گوید پشت دولت را خالی کردن با وفای عباس نمی‌خواند. شما تا دیروز در اردوگاه دیگران قدم می‌زدی ولی امروز پشیمان شده‌ای که امیدواریم این بازگشت هم تاکتیک نباشد.

ذوالنور تصریح کرد: شما امروز هم با حال و هوای تبلیغات انتخاباتی و در مسیر عوام فریبی حرکت می‌کنی. در مجلس با تاکید بر اینکه اگر رهبری نفرموده بودند که در کشور جنجال نشود و اگر دشمن از رو شمشیر نکشیده بود حرف‌های دیگری می‌زدم آشوب به پا می‌کنی دیگران را تخریب می‌کنی. شما امروز هم در مسیر حرکت نمی‌کنید. گاهی به میخ و گاهی به نعل می‌کوبید. نمی‌خواهید بپذیرید که در اثر سو تدبیر مردم را به این نقطه رساندید. چرا مسئولیت کار خود را نمی‌پذیرید؟ شما هیچ ضمانتی در برجام نگرفتید و همه نقدهایتان را به یک قوم دروغ نسیه باختید و همه این ضررها از جیب مردم رفت.

این نماینده مجلس تصریح کرد: آن زمان 12 تن و 800 کیلو گرم اورانیوم غنی شده داشتید. دشمن از این دارایی نگران بود اما شما همه را بخشیدید و کیک زرد گرفتید. دشمن از رآکتور اراک نگران بود. بلایی بر سر آن آوردید که اگر امروز بخواهیم شروع کنیم 13 سال طول می‌کشد که به نقطه اول برسیم. شما 19 هزار سانترفیوژ را به پنج هزار و 60 عدد تقلیل دادید در حالی که می‌دانیم سانترفیوژها تا زمانی که اسقاط نشوند نباید خاموش شوند و در صورت خاموشی زنجیره سانترفیوژها 50 درصد آن‌ها خراب می‌شوند پس شما با این عملکرد 50 درصد سانترفیوژها را از ما گرفتنید و در حالت خوش بینانه اگر بخواهیم بقیه آن ها را بازیافت کنیم تنها 7.5 درصد از ظرفیت موجود بازیافت می‌شود.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه گفت: نماینده مجلس می‌آید از تریبون مجلس فریاد می‌زند که هنوز انقلاب نشده بود لانه جاسوسی آمریکا را گرفتید که باعث شد جنگ را علیه ما سازماندهی کند. جنگ تمام نشده بود با این همه خسارت پروژه هسته ای را شروع کردید. برجام هنوز شکل نگرفته موشک هوا کردید. سوال من این است که قراردادی که به موشک هوا کردن یا نکردن بستگی دارد و حق امتحان اسلحه را در خاک کشور از ما می‌گیرد عزت برای مردم می‌آورد یا ذلت و طوق بندگی؟ مشکل هوا کردن موشک بود یا اینکه شما همه نقدها را دادید و هیچ چیز عاید ما نشد. شما الزام و تدبیرنکردید چرا مردم باید هزینه بی‌تدبیری شما را بدهند؟

وی افزود: بحث دفاع از مملکت را  فرزندان این آب و خاک با تفکر عاشورایی، فرهنگ بسیج، ولایتمداری و مدیریت جهادی به نقطه اوج رساندند اما شما با سادگی تمام همه زحمات را نابود کردید. به خداوندی خدا ما مخالف دولت نیستیم اما نمی‌توانیم نهی از منکر نکنیم. وقتی رئیس جمهوری انتخاب می‌کنید که مسیرش متفاوت است و خط قرمزها را رعایت نمی‌کند و کاخی رویایی به نام برجام می‌سازد که به ارتباط با آمریکا ختم می شود نمی توانیم ساکت باشیم.

این نماینده مجلس بیان کرد: آقای رئیس جمهور مگر مردم بارها از شما نشنیدند که ما برای همه شرایط برنامه داریم پس چرا این اوضاع آشفته را درست کردید؟

ذوالنور افزود: در اثر سو مدیریت نتوانستید موسسات مالی را کنترل کنید و 6 میلیون خانوار را به خاک سیاه نشاندید، تلاش کردیم که آقایان در این خصوص پاسخگو باشند اما بی‌نتیجه ماند و مردم همچنان در دور باطل چرخ می زنند.

وی ادامه داد: در این وضعیت آشفته، رئیس جمهور با لبخند در تلویزیون حاضر می شود که ما از پرسش نمایندگان استقبال می‌کنیم اما وقتی از نماینده مجلس  می‌پرسیم چرا سوالات را پس گرفتی جواب می‌دهد که آنقدر افرادی را به خانه ما فرستادند که مادرم گفت اگر سوال کنی شیرم را حلالت نمی‌کنم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد: برخی را هم تهدید می‌کنند که اگر سوال را پس نگیرید، برای شما بد تمام می‌شود یا فلان امتیاز را می‌دهیم و یا می گیریم، این مجلسی است که شما درست کرده‌اید.

وی گفت: در بحث شفاف‌سازی آرای نمایندگان، عدد چهار یعنی موافق، دو به معنای مخالف است، یک نماینده با یک دست چهار را نشان می‌دهد و با دست دیگر کلید دو را می‌زند، نماینده برای رای‌اش باید هزینه بدهد. مردم باید بدانند که نماینده رای داده یا خیر، موافق بوده یا ممتنع، در غیر اینصورت چگونه می‌خواهد که مطالبه‌گری کند، این حق مردم است ولی متاسفانه کار به جایی رسیده که امروز نمایندگان حساب شده رای می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی کمپین شفافیت، گفت: در این خصوص طرح دوفوریتی  به امضای 196 نفر از نمایندگان رسیده است، هرچند به این امضاها امید نداریم  اما اگر اجرا شود بر اساس آن مشخص می‌شود که نماینده در مجلس حضور دارد یا خیر؟ رای داده؟ اگر در مجلس نیست کجا رفته یا مرخصی است که نوع مرخصی هم باید مشخص باشد، اگر ماموریت رفته داخلی یا خارجی آن هم باید مشخص باشد که این ماموریت چه سودی برای مردم دارد؟

ذوالنور با تاکید بر اینکه باید اعتماد را به مردم بازگردانیم، افزود: بی‌اعتمادی مردم پدر مملکت را درآورده است، مردم از کمبود و یا نبود ناله نمی‌کنند، فساد و تبعیض ناراحتشان کرده است، که این طرح شفاف سازی رای، مقدمه‌ای است تا اوضاع کمی بهبود پیدا کند.

وی ادامه داد: اعتماد مردم بازنمی‌گردد مگر از همان مسیری که اعتماد مردم سلب شده است، باید تلفات بدهیم کسانی آبروی شان می‌رود اما باید این اتفاق بیفتند، چرا باید زندگی مردم و نظام زائل شود، مردم به خاطر فساد عده‌ای پشت به نظام کنند.

این نماینده مجلس گفت: چرا خدمتگذاران کشور و مسئولانی که سالم و پاک هستند و خوشبختانه تعدادشان به مراتب بیشتر از کسانیست که در مظان فساد هستند به پای عده ای محدود بسوزند؟ از چه می‌ترسیم؟

وی با بیان اینکه باید از مسئولان مطالبه‌گری کرد گفت: همه باید تلاش کنیم از مسئولان بخواهیم که برای شفاف‌سازی و بهبود اوضاع مملکت تلاش کنند و اوضاع را اینگونه رها نکنند.

منبع: ایسنا


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین