کد خبر: ۵۴۶۰۱۰
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
اگر قانون در خصوص افراد خاص وضعیت را به صراحت مشخص نکرده باشد، باید استفساریه تهیه شود.
آفتاب‌‌نیوز :
رئیس کمیسیون مشترک درآمدهای پایدار شهرداری‌ها در مجلس گفت: اگر در خصوص وضعیت شهردار تهران در قانون منع به کار گیری بازنشستگان ابهامی وجود دارد، دولت باید به مجلس استفساریه دهد تا وضعیت بررسی شود.

پروانه مافی در خصوص اینکه رییس کل دیوان محاسبات کشور به ابهاماتی در رابطه با افرادی که انتخابی هستند نظیر شهردار تهران در قانون منع به کار گیری بازنشستگان اشاره کرده است گفت: اگر قانون در خصوص افراد خاص وضعیت را به صراحت مشخص نکرده باشد، باید استفساریه تهیه شود. یعنی دولت استفساریه تهیه می کند و به مجلس ارائه می کند و مجلس نیز از آن قانون تفسیر ارائه می دهد.

وی در ادامه بیان کرد: استفساریه در جایی که قانون ابهام دارد یا اشاره مشخص نداشته باشد تهیه شده و مجلس قانون را تفسیر مجددا می کند.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: در خصوص شهردار تهران نیز اینگونه است. اگر ابهامی وجود دارد دولت باید استفساریه تهیه کند و به مجلس ارایه دهد و مجلس پس از بحث و بررسی نتیجه را اعلام خواهد کرد.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور امروز در تشریح قانون منع به کارگیری بازنشستگان به صراحت موجود در این قانون نیز اشاره کرد و افزود: ابهاماتی از جمله، افرادی که انتخابی هستند مثل شهرداران که اعضای شورای شهر آنها را انتخاب می کنند وجود دارد ولی در سایر موارد این قانون واضح و جامع می‌باشد.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x