کد خبر: ۵۴۶۱۰۴
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۰
رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی از تهیه طرحی برای رفع خلاءهای قانونی و تجمیع قوانین موازی در به کارگیری بازنشستگان در همه دستگاه‌ها خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
غلامرضا کاتب گفت: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با تفکر و در راستای به کارگیری نیروی انسانی جوان به عنوان موتور محرک و پویایی دستگاه‌های اجرایی کشور و استفاده از نظام مدیریتی جوان و کارآمد با تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان این اقدام را عملیاتی نموده است و بدنه اجرایی کشور با صلابت دو چندان با استفاده از نیروهای جوان و انقلابی راه انقلاب اسلامی را در پیروی از مقام معظم رهبری خواهند پیمود.

وی افزود: اینک به دنبال تهیه طرحی هستم که تمامی خلاءهای قانونی و تجمیع قوانین موازی در بکارگیری بازنشستگان در تمامی دستگاه‌هایی که شمولیت آن تمامی نهادها و ارگانهایی درون نظام را در بر گیرد تهیه کند تا با رویکرد کمترین استثنائات به تصویب مجلس برسد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس اضافه کرد: در همین راستا از نخبگان و اندیشمندانی که علاقمند به این نگاه هستند دعوت بعمل آید یا پیشنهادها و نظرات خویش را به اینجانب ارسال نمایند تا چرخش مناسب مدیریتی در درون کشور ایجاد شود که بدون تردید این روند در جامعه امروزی یکی از ضرورت‌ها خواهد بود؛ چرا که اشتغال مولد با نیروی جوان و کارآمد و منع بکارگیری نیروهای بازنشسته می‌تواند این حرکت را پویا نماید.

وی همچنین گفت: امروزه یکی از استراتژی‌های افزایش بهره وری و کارآمدی سازمان‌های بزرگ و امروزی، تمرکز بر روی منابع انسانی است چرا که افراد نقش کلیدی در رشد و توسعه در محیط‌های متغیر و چالشی امروز دارند. در این راستا بیشترین بهره وری برای سازمان‌ها و دستگاه‌هایی شکل می‌گیرد که از نیروی خلاق و جوان و کارآمد استفاده کند.

کاتب خاطرنشان کرد: علاوه بر این تربیت نیروهای جوان و مستعد و سوق دادن آنها به مدیریت‌های میانی و کلان یکی از وظایف دولت‌ها در پرورش و بکارگیری نسل جوان با استعداد است. نهادینه کردن این نگرش نیاز به برنامه ریزی عملی و قابل اعتماد و اجرا در بکارگیری نسل جوان دارد.

وی ادامه داد: نمونه بارز و عینی این مهم در بکارگیری فرماندهان جوان دوران دفاع مقدس است که توانستند افتخارات بزرگی برای کشور کسب کنند چرا که در آن زمان نشان داد اقتدار و صلابت نیروی جوان با انگیزش اسلامی و انقلابی می تواند مشکلات پیچیده نظامات اداری و سازمانی و مدیریتی را حل کند.

به گزارش ایسنا، رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس ادامه داد: دنیای امروز با ظهور اقتصاد اطلاعاتی و ورود اقتصاد دانایی محور و شبکه ای نقش بکار گیری جوانان مستعد را به عنوان منابع رقابتی و راهبردی دوچندان کرده است. بی شک بهره گیری از نیروی کار آمد جوان و اعتماد و اعتقاد به جوانان ، می تواند ضمن ایجاد نشاط اداری در جامعه نگران کننده امروزی بشر، رشد و کارآمدی و افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها را بدنبال داشته باشد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x