کد خبر: ۵۴۷۹۵۹
تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۸
دولت فرانسه از برنامه خود برای کاستن از درآمدهای مالیاتی و تزریق آن به کسب و کارها رونمایی کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
 امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با لایحه کاهش مالیاتی و کاهش مخارج دولتی به دنبال اشتغال زایی بیشتر و تحقق رشد اقتصادی بالا است که در دوران کارزار انتخاباتی وعده آنرا داده بود.

نظرسنجی ها نشان می دهد محبوبیت مکرون به دلیل کاهش رشد اقتصادی و اصلاح قوانین کار در بین فرانسوی ها کاهش شدیدی داشته است و این یک مانع برای پیروزی مکرون در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

منتقدان دولت می گویند سیاست های دولت بسیاری از مردم طبقات پایین را نادیده گرفته است. مطابق بودجه پیشنهادی ۲۰۱۹، دولت مزایای رفاهی و حقوق بازنشستگی را کاهش خواهد داد و برای صرفه جویی در مخارج عمومی، ۴۱۰۰ فرصت شغلی دولتی را حذف خواهد کرد. این اقدامات برای کاهش کسری بودجه به ۲.۸ درصد از تولید ناخالص داخلی صورت می‌پذیرد.

برونو لو مر- وزیر دارایی فرانسه- در پاسخ به این انتقادات گفته است: هدف بلندمدت، دستیابی به سطح جدیدی از رفاه اجتماعی در تمامی مناطق فرانسه است. باید قبول کنیم که در حوزه مقابله با بیکاری و بدهی، عملکردمان از همتایان اروپایی مان کمتر خوب بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رادیو فرانسه،نرخ بیکاری فرانسه در حال حاضر ۹.۱ درصد است که یکی از بالاترین نرخ های بیکاری منطقه یورو محسوب میشود. این در حالی است که نرخ رشد اقتصادی نیز پایین است و پیش بینی می شود نرخ رشد امسال اقتصاد فرانسه به ۱.۶ درصد برسد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x