کد خبر: ۵۴۸۲۹
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۸۵ - ۱۶:۲۱
سازمان تربیت بدنی 100 روز فرصت دارد
آفتاب‌‌نیوز : همچنين قرار است ۳ ناظر داخلى نيز از طرف سازمان تربيت بدنى به اين جمع اضافه شوند تا جمع كميته عادى سازى به ۶ نفر برسد. با اين تفاهمات فيفا تا حد بسيار زيادى با شرايط سازمان تربيت بدنى كنار آمده است. به طورى كه قبلاً اعلام شده بود فيفا ۳ نماينده و سازمان ۲ نماينده در اين كميته داشته باشند اما با شرايط فعلى اين وضعيت كاملاً متعادل و مساوى پيش رفته است.

حال در اين وضعيت حتى فيفا ابلاغ احكام به كميته عادى سازى را نيز به عهده سازمان گذاشته است. ۳ عضوى كه فيفا براى اين كميته درنظر گرفته است دكتر مهدى خبيرى، حسن غفارى و محسن صفايى فراهانى هستند كه به زودى طى امروز يا فردا احكام آنها ابلاغ مى شود تا جلسات خود را برگزار كنند اما در مورد ۳ نفرى كه سازمان انتخاب مى كند گزينه هاى مختلفى مطرح است.

شاهرخ شهنازى مشاور على آبادى، رحيمى مشاور حقوقى سازمان، رغبتى، كيومرث هاشمى و محمد حسن انصارى فرد مديرعامل پرسپوليس نيز به عنوان نماينده باشگاه ها در اين كميته هستند. 

گفته مى‌شود در بين اين افراد كه ۳ نفر آنها قرار است انتخاب شوند حضور كيومرث هاشمى تاكنون قطعى شده است اما از بين افراد ديگر ۲ نفر ديگر نيز انتخاب مى شوند تا كميته عادى سازى جلسات خود را آغاز كند.

فيفا به اين ترتيب قصد دارد تا در كنار دولت مشكل فوتبال ايران را حل كند. اين تعامل فيفا نشان مى دهد كه آنها كاملاً با اعتماد به سازمان كار را آغاز كرده اند و در صورت عملكرد درست و اصولى سازمان به راحتى مشكل فوتبال ما حل مى شود اما اين امكان نيز وجود دارد كه درصورت ايجاد مشكل در راه انجام كارها و همچنين استفاده نكردن از مهلت داده شده فيفا موضع تقابلى با سازمان را بگيرد.البته تمام اين شرايط بستگى به عملكرد سازمان در مدت اعلام شده دارد.

حال بعد از تشكيل جلسات كميته عادى سازى اين ۶ نفر با همكارى هم شروع به حل مشكلات اساسنامه فوتبال مى كنند. از طرف ديگر با نظارت اين كميته انتخابات رياست جديد فدراسيون نيز انجام خواهد شد. البته اين كميته بايد گزارش كار خود را به فيفا ارسال كند اما چيزى كه بيشتر براى فيفا اهميت دارد نهايى شدن كار تغيير اساسنامه است.

با توجه به اينكه افراد انتخابى براى اين كميته از سابقه خوبى در اين زمينه برخوردار هستند و از طرف ديگر با استانداردهاى فيفا آشنا هستند. به نظر نمى رسد در تصحيح و استاندارد كردن اساسنامه مشكلى پيش بيايد. به طور مثال دكتر خيبرى خود در اصلاح اساسنامه چند كشور ديگر نيز سابقه داشته و كاملاً بر موضوعات اشراف دارد. حتى مى توان حدس زد قبل از پايان اين مهلت نيز كارها به طور كامل انجام شود. تمام اين مسائل در حالى اتفاق مى افتد كه سازمان هرچه زودتر احكام را به اعضاى ۶ نفره كميته عادى سازى ابلاغ كند و جلسات اين كميته استارت بخورد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین