کد خبر: ۵۴۸۶۰۳
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
وزیر بهداشت با بیان اینکه در وزارت بهداشت، بحث سیاسی با هیچ کسی نداریم، افزود: اما این موضوع به معنای عدم درک سیاسی ما نیست؛ مگر می شود کسی در ایران نفس بکشد و از سیاست چیزی نفهمد؟
آفتاب‌‌نیوز :
سیدحسن هاشمی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: انتقادی از سوی برخی دانشجویان به ما شده مبنی براینکه که ارتباط‌مان با دانشجویان کم است؛ این انتقاد به‎حق و درست است.

وزیر بهداشت افزود: کار در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سنگین و حیطه مسئولیت‎ها وسیع است؛ چراکه در وزارت بهداشت با موضوعات مختلفی همچون بهداشت عمومی و پیشگیری از بیماری‌ها، دارو، درمان، آموزش و پژوهش سر و کار داریم و درواقع این وزارتخانه حاصل ادغام بخشی از وزارت علوم با وزارت بهداری سابق است. بنابراین در این شرایط هر قدر هم تلاش شود، مشکلات و نقایص وجود دارد که یکی از این نقایص ارتباط با دانشجویان است.

دکتر هاشمی با بیان اینکه بخشی از ارتباط کم با دانشجویان مربوط به معاونت‌های آموزشی و دانشجویی، دانشگاه ها و ادارات کل است و تصور می کنم در این بخش ها نیز کاستی هایی وجود داشته است، به بیان خلاصه ای از خاطرات دوران تحصیل خود پرداخت و گفت: بنده در سال 56-1355 وارد دانشگاه شدم و این افتخار را داشتم که در شهری و در همسایگی شخصیتی پرورش پیدا کنم که یکی از تئوریسین های بزرگ انقلاب اسلامی بود و افسوس که گروهک تروریستی فرقان، ایشان را از کشور و انقلاب گرفت.

وزیر بهداشت دراین خصوص توضیح داد: گروهک فرقان با ظاهری اسلامی که بیشتر اعضای آن، قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را از حفظ بودند و تفسیر می کردند، شکل گرفت؛ افراد معمم هم در بین آنها وجود داشت و جزوات آنها هنوز موجود است. آنها به نام دین و اسلام، شهید مرتضی مطهری را از کشور گرفتند.

دکتر هاشمی درمورد نحوه آشنایی با دکتر شریعتی هم تصریح کرد: در دوران دبستان با مرحوم دکتر شریعتی آشنا شدم، چراکه پدر بنده و پدر ایشان (مرحوم محمد تقی شریعتی) با یکدیگر دوست بودند و به دیدار هم می رفتند. درهنگام زندگی ما در مشهد، بزرگان دیگری از جمله مقام معظم رهبری که آن زمان 3-32 سال سن داشتند، در آن شهر زندگی می ‎کردند؛ ایشان طلبه ای آگاه، مطلع، شجاع و مبارز بودند. فاصله بین دبیرستان ما با مسجد ایشان و همچنین فاصله بین محل سکونت ما و منزل ایشان، کوتاه و در حد 200 متر بود.

وزیر بهداشت ادامه داد: با این مقدمه که بیان کردم، پیش از انقلاب وارد دانشگاه شدم و در آن دوران از جمله افرادی که با ایشان آشنا شدم، شهید حسین علم الهدی بود که مدتی نیز هم اتاق بودیم.

دکتر هاشمی با بیان اینکه ما مبارزه با ظلم، ظالم، جرم و جنایت را در حوزه دین از دوران کودکی، از پدر، مادر و بزرگان در خانواده، آموخته بودیم و ورود ما به دانشگاه، در بلوغ این بخش از شخصیت مان موثر بود، افزود: در زمان دانشجویی، بخش عمده وقت ما صرف درس خواندن می شد.

وظیفه اصلی دانشجو در دوران تحصیل، درس خواندن است

وزیر بهداشت تاکید کرد: وظیفه اصلی دانشجو در دوران تحصیل، درس خواندن است، چراکه کشور برای این دانشجو از محل بیت المال، سرمایه گذاری می کند تا تربیت شود و باید به خوبی درس بخواند و ما نیز اگر به مسجد می رفتیم و در مبارزات پیش از انقلاب شرکت می کردیم، سعی داشتیم که الگو باشیم و این کار را به نوعی تبلیغ دین می دانستیم تا نگویند که ما بی ‎سواد، سهمیه‎ ای، فرصت طلب و در پی استفاده از رانت هستیم. با این کار دنبال این بودیم که نشان دهیم دانشجوی مذهبی، کسی است که با تمام وجود و اعتقادش سعی می‎ کند، فرصت ایجاد کند نه اینکه فرصت دیگران را از آنها بگیرد.

دکتر هاشمی افزود: در آن زمان گروه اصلی مقابل ما بچه مذهبی ها در زمان دانشجویی، فرقانی ها بودند که اطلاعات دینی شان از ما بسیار بیشتر بود و شعارهای تندی در مبارزه با امپریالیسم می دادند؛ طرفداران مجاهدین خلق هم در کنار آنها بودند و در قالب انجمن دانشجویان مسلمان فعالیت داشتند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: در زمان دانشجویی ما، بیش از 60 گروه با گرایشات چپ، در دانشگاه ها فعالیت داشتند و شعارهای پر طمطراقی می دادند که محور تمام آنها، مستضعفان بود و اگر به آیات قرآنی که به آن استناد می کردند، توجه کنید، می بینید که زیباترین آیات را به اسارت گرفته بودند و عمده مشکل ما نیز با همین جماعت بود.

دکتر هاشمی سپس به بیان خاطراتی از شهید بهشتی پرداخت و گفت: بیشترین تخریب در مورد شخصیت شهید بهشتی را افرادی انجام دادند که به ظاهر مسلمان بودند و به جای پرداختن به دیدگاه‎ های ایشان، اظهاراتی نظیر این که منزل وی در قهلک است یا فلان ماشین را سوار می شود و یا فلان مدل قالی در منزل‎ شان است، مطرح می کردند.

وزیر بهداشت در ادامه سخنانش، بیان داشت: بعد از شهادت شهید بهشتی، متاسفانه هنوز بسیاری از بچه مسلمانها و حزب الهی ها تصور می کردند که آن شهید بزرگوار، مظهر اشرافیت و دروغ است و حتی سبب شده که مرحوم طالقانی از دنیا برود و در شعارهای روز تشییع پیکر مرحوم طالقانی می گفتند "بهشتی، بهشتی، طالقانی را تو کُشتی".

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه اولین حکم مسئولیت خود را از شهید بهشتی دریافت کرده است، عنوان کرد: شهید بهشتی، شخصیتی بسیار منظم و مسلط بودند و مانند ایشان را در جمهوری اسلامی ایران ندیدم. مقام معظم رهبری نیز از مریدان ایشان بودند و شهید بهشتی را بسیار قبول داشتند.

وزیر بهداشت به نقل قولی از دکتر اژه‎ای، داماد شهید بهشتی، اشاره کرد و گفت: به خاطر دارم، روزی آقای اژه‌ای، داماد شهید بهشتی گفتند، زمانی شهید بهشتی به دندانپزشک مراجعه کرد و دندانپزشک به ایشان توصیه می کند که باید روزانه سه بار به مدت 15 دقیقه مسواک بزند و ایشان به دلیل دقت‌ شان، از روی کورنومتر در هر وعده 15 دقیقه مسواک می زد. در آن همان زمان منافقین هجمه سنگینی علیه شهید بهشتی به راه انداخته بودند؛ روزی من از موقعیت مسواک زدن ایشان استفاده کردم و گفتم، الان که بالا و پایین شهر یکی شده (قلهک، آن زمان از شمالی ‌ترین نقاط تهران بود و کسانی که مبارزه می کردند، دوست داشتند سفیر گلوله شان در خیابان و کوچه های منطقه قلهک شنیده شود) بیایید منزل را بفروشید و در خیابان ایران، نزدیک منزل آیت الله طالقانی ساکن شوید که هجمه‎‌ها کمتر شود و تا آن‎ جا که می‌ توانستم تلاش کردم ایشان را متقاعد کنم. شهید بهشتی بعد از اینکه مسواک زدن شان به اتمام رسید و آب دهان خود را در روشویی ریخت به من گفت: "آقا جواد، این آب دهان چقدر ارزش داشت؟" من هم پاسخ دادم: هیچ، و ایشان گفت: "این دنیا نیز به همین اندازه ارزش دارد؛ حالا چنین دنیایی، ارزش آن را دارد که من بخاطر حرف مردم، رفتاری را انجام بدهم که خودم قبول ندارم؟ این به معنی نفاق است. من قبلا هم در این منزل زندگی کرده‎‌ام؛ حالا برای اینکه دیگران در مورد من قضاوت خاصی داشته باشند، ظاهر سازی کنم؟ نه، من در همین منزل می‎مانم".

یکی از خطرات بزرگ انقلاب اسلامی حضور فرقانیسم است

دکتر هاشمی با اشاره به سخنرانی خود قبل از انتخابات ریاست جمهوری در مشهد، تصریح کرد: قبل از انتخابات، در جمع روسای دانشگاه‏های علوم پزشکی صحبتی در مورد گروهک فرقان داشتم و گفتم که فرقانیسم هنوز زنده است و به اعتقاد بنده، یکی از خطرات بزرگ انقلاب اسلامی حضور فرقانیسم است و معتقد هستم که اینها هنوز هستند و وجود دارند و هیچ تفاوتی هم بین آنها، گروه رجوی، کاخ سفیدی‎ها و جان بولتون‌ها، قائل نیستم و معتقدم که برای همه آنها، هدف، وسیله را توجیه می کند.

وزیر بهداشت درخصوص دیدار با همسر و فرزند شهید مطهری در پی این سخنرانی نیز گفت: بعداز آن سخنرانی و نشر آن کلیپ، همسر شهید مطهری به همراه فرزندشان آقای علی مطهری برای عمل جراحی نزد من آمدند و ایشان تا مرا دید، اشک از چشمانش سرازیر شد و گفت: خدا پدرتان را بیامرزد و مادرتان را نگه دارد. بعد هم گفت که هیچ کسی چنین صحبتی در مورد فرقان نکرده بود؛ همسر شهید مطهری می‎گفت: فردی ملبس به لباس روحانیت که از رهبران گروه فرقان بود، در مشهد زندگی می‎کرد؛ هر وقت او به منزل ما می آمد، شهید مطهری بعد از این که برای وی چای می ‎برد و برمی‌‎گشت، تمام بدنش می‎لرزید و می‎گفت، این شخص بر روی فرش نمی‎نشیند؛ فرش را کنار می‎زند و روی زمین می‎نشیند. او به شهید مطهری اعتراض کرده بود که چرا قند را در قندان می‎گذارید، این نماد اشرافی گری است.

استفاده فرقانی‎ها از روحانیت، ولایت فقیه، امام راحل و مقام معظم رهبری، ابزاری است

دکتر هاشمی با بیان این‎که فرقانیسم همچنان ادامه پیدا کرده است، تصریح کرد: اعتقاد دارم که استفاده این افراد از روحانیت، ولایت فقیه، امام راحل و مقام معظم رهبری، ابزاری است و تا جایی روحانیت و ولایت فقیه را قبول دارند که با آن‎ها همراه باشند و همین که ذره‌ای به آنها اشکال بگیرند، روی گردان می‌شوند. مگر همین افراد نمی‌گویند ماموم باید پشت سر امام حرکت کند؟ کمتر از دوماه پیش رهبری فرمودند بذر ناامیدی را در جامعه منتشر نکنید که این کار خیانت به کشور است؛ ولی اینها دائم در حال انتشار ویروس بدبینی در جامعه هستند و در پازل دشمن در حرکت هستند.

تا قبل از 92، از نظر پرداخت از جیب مردم برای هزینه‎های بهداشت و درمان، جزء بدترین کشورهای دنیا محسوب می‌شدیم

وزیر بهداشت با اشاره به هزینه‎های بهداشتی و درمانی قبل از دولت یازدهم اظهار داشت: زمانی که در دولت یازدهم مسئولیت وزارت بهداشت را پذیرفتیم، به استناد گفته‎های وزیر وقت، مردم 70 درصد از هزینه‎های بهداشتی و درمانی را از جیب پرداخت می کردند؛ امروز این شاخص به 35 درصد کاهش یافته و خوب است بدانید برای هر یک‎درصد کاهش پرداختی، باید 790 میلیارد تومان هزینه کرد.

دکتر هاشمی با بیان اینکه تا قبل از سال 92، از نظر پرداخت از جیب مردم برای هزینه های بهداشت و درمان، جزء بدترین کشورهای دنیا محسوب می‎شدیم، عنوان کرد: در دورانی که بیشترین منابع حاصل از فروش نفت در اختیار دولت بود، چند تخت بیمارستانی در کشور ایجاد شد؟ خجالت آور نیست؟ امروز دو بیمارستان دولتی در استان خوزستان پس از 46 سال افتتاح شد؛ همچنین صدها پروژه بهداشتی و درمانی در حال اجرا است و رضایتمندی مردم بسیار افزایش یافته است.

وزیر بهداشت به اقدامات حوزه سلامت در طول دولت یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: در طول دولت یازدهم، پزشکان زیادی به مناطق مختلف کشور اعزام شده و تجهیزات مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی تامین و بالغ بر 7 هزار خانه بهداشت و مرکز بهداشتی در کشور ساخته شد، همچنین در حوزه دندانپزشکی، برای بیش از 40 میلیون نفر خدمات پیشگیرانه به انجام رسید و برای تمام دانش آموزان تا مقطع دبیرستان سه نوبت، وارنیش فلوراید انجام شد.

دکتر هاشمی دراین خصوص ادامه داد: در کشوری که مجموع تعداد تخت‏های بیمارستانی آن از زمان مادها تا قبل از دولت تدبیر و امید، 85 هزار تخت بود، در طول 4 سال، بالغ بر 24 هزار تخت بیمارستانی بر آن تعداد افزوده شد.

وزیر بهداشت گفت: اینکه از هر ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید، انصاف نیست و تفاوتی بین این شیوه و برخی کارهای جناح‎های چپ دوران انقلاب وجود ندارد؛ آنها آن روزها از صدام برای اهداف خود استفاده کردند و امروز از بولتون، ترامپ و پمپئو برای رسیدن به مقصودشان استفاده می‎کنند.

دکتر هاشمی در ادامه سخنان خود در جمع دانشجویان در اهواز گفت: می‌گویند که ما به دنبال رابطه با آمریکا و اروپا هستیم! سابقه همگی ما مشخص است و امروز هم دلیلی به جز خجالت از شهدا، خون شهدا و خانواده های آنها، برای خدمت کردن به مردم نداریم. به آنها توصیه می‌کنم که دست بردارید، با این کارها کشور را نابود می‌کنید و اگر ایران تجزیه شود، ننگ آن به نام شما ثبت می‌شود؛ در شرایط فعلی، تمام دشمنان با هم متحد هستند؛ اگر دین ندارید، ذره‎ای عقل داشته باشید و حداقل به خودتان رحم کنید.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
0
0
آقای هاشمی محبوب بودید چشم دیدن تون رو نداشتند همین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
0
0
عیب نداره.خودت بمال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
0
0
"از تتلو حمایت و ما را تخریب کردند؛ آیا این انسانیت، انصاف و مسلمانی است؟"
مسلمه که نه.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x