کد خبر: ۵۵۳۵۷۶
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
در پایان رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۸،روسیه با ۶ طلا و ۱۷۸ امتیاز مقتدرانه قهرمان شد و ایران نیز با تک مدال برنز مهدی علیاری در جایگاهی بهتر از یازدهمی قرار نگرفت.
آفتاب‌‌نیوز :
در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۸ که در ۱۰ وزن و در بوداپست پایتخت مجارستان برگزار شد،تیم ملی کشتی فرنگی روسیه با کسب ۶ مدال طلا و ۱۷۸ امتیاز مقتدرانه در جایگاه نخست قرار گرفت تا هر ۲ عنوان قهرمانی امسال هم در کشتی آزاد و هم در کشتی فرنگی به روسیه برسد.۳ مدال طلای ۳ وزن پایانی در روز آخر همگی به روسیه رسید.

در پایان  رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۸  تیم روسیه مقتدرانه با ۶ مدال طلا در ۱۰ وزن و بامجموع  ۱۷۸ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم های مجارستان با یک طلا و ۲ نقره و ۸۳ امتیاز و ترکیه با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز و ۷۵ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. آذربایجان با یک طلا و یک برنز و ۶۰ امتیاز چهارم شد،صربستان با یک نقره و ۲ برنز و ۶۰ امتیاز پنجم شد.ارمنستان با ۲ برنز و ۵۶ امتیاز ششم شد.آلمان با یک طلا و ۴۹ امتیاز در جایگاه هفتم ایستاد،چین با یک برنز و ۴۹ امتیاز مجموع هشتم شد،قرقیزستان با یک نقره و ۴۲ امتیاز مجموع نهم شد و اوکراین نیز با یک نقره و یک برنز و ۳۹ امتیاز در جایگاه دهم و بالاتر از ایران ایستاد.

تیم ایران نایب قهرمان جهان در سال گذشته نیز با یک مدال برنز مهدی علیاری و مجموع ۳۹ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

رده‌بندی انفرادی این رقابت‌ها نیز به ترتیب زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) ۲- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) ۳- اکرم اوزتورک (ترکیه) و نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) ... ۱۵- مسلم نادری خادم (ایران)
۶۰ کیلوگرم: ۱- سرگئی امیلین (روسیه) ۲- ویکتور کیوبانوف (مولداوی) ۳- آیدوس سلطانگالی (قزاقستان) و سایلیک والیهان (چین) ... ۲۳- مهرداد مردانی (ایران)
۶۳ کیلوگرم: ۱- استپان ماریانیان (روسیه) ۲- المورات تاسمورادوف (ازبکستان) ۳- لنور تمیروف (اوکراین) و رحمان بیلیجی (ترکیه) ... ۱۱- محسن حاجی پور (ایران)
۶۷ کیلوگرم: ۱- آرتم سورکوف (روسیه) ۲- داور استفانک (صربستان) ۳- میرجان شرماخنبت (قزاقستان) و گئورگ ساهاکیان (لهستان) ... ۸- محمدرضا گرایی (ایران)
۷۲ کیلوگرم: ۱- فرانک استابلر (آلمان) ۲- بالینت کورپاسی (مجارستان) ۳- رسول چونایف (آذربایجان) و آیک مناتساکانیان (بلغارستان) ... ۹- محمدعلی گرایی (ایران)
۷۷ کیلوگرم: ۱- السکاندر چهرکین (روسیه) ۲- تاماش لورینز (مجارستان) ۳- کیم هیون وو (کره جنوبی) و ویکتور نمس (صربستان) ... ۲۳- پژمان پشتام
۸۲ کیلوگرم: ۱- پیتر باچی (مجارستان) ۲- امره کوش (ترکیه) ۳- ماکسیم مانوکیان (ارمنستان) و ویکتار ساسونوفسکی (بلاروس) ۵- سعید عبدولی (ایران)
۸۷ کیلوگرم: ۱- متهان باشار (ترکیه) ۲- ژان بلنیوک (اوکراین) ۳- روبرتی کوبلیاشویلی (گرجستان) و آرتور شاهینیان (ارمنستان) ... ۹- حسین نوری (ایران)
۹۷ کیلوگرم: ۱- موسی اولویوف (روسیه) ۲- کریل میلوف (بلغارستان) ۳- میهایل کاجایا (صربستان) و مهدی علیاری (ایران)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- سرگئی سیمینوف (روسیه) ۲- آدام کون (آمریکا) ۳- اوسکار پینو هیندس (کوبا) و مین سئوک کیم (کره جنوبی) ... ۱۶- شهاب قوره جیلی (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- روسیه ۱۷۸ امتیاز ۲- مجارستان ۸۳ امتیاز ۳- ترکیه ۷۵ امتیاز ۴- آذربایجان ۶۰ امتیاز ۵- صربستان ۶۰ امتیاز ۶- ارمنستان ۵۶ امتیاز ۷- آلمان ۴۹ امتیاز ۸- چین ۴۹ امتیاز ۹- قرقزستان ۴۲ امتیاز ۱۰- اوکراین ۳۹ امتیاز ۱۱- ایران ۳۹ امتیاز ۱۲- ازبکستان ۳۸ امتیاز ۱۳- گرجستان ۳۸ امتیاز.

نتایج کامل فرنگی کاران ایران در این رقابت‌ها نیز به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم مسلم نادری خادم در دور نخست مقابل نوگزاری تسوروتسومیا دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان با نتیجه ۶ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، نادری خادم از دور رقابت ها حذف و پانزدهم شد.

 در وزن ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی در دور نخست در مصاف با شینیبو اوتا دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان آسیا و بازی های آسیایی از ژاپن با نتیجه ۹ بر یک مغلوب شد و با  توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف قزاقستانی، مردانی از دور رقابت ها کنار رفت و بیست و سوم شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم محسن حاجی پور در مبارزه نخست مقابل جرمن دیاز از پورتوریکو با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد وی در دور دوم مقابل دانیر اسماعیل اف دارنده مدال برنز اروپا از مولداوی با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل تاسمرادوف ازبکستانی، حاجی پور از دور رقابت ها کنار رفت و یازدهم شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی مصطفی محمد از مصر را شکست داد. وی در دور سوم شماگی بولکوادزه دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان را با نتیجه ۴ بر ۴ از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل میرجان شرماخانبت از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روس، گرایی از دور رقابت ها حذف و هشتم شد.
 
در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دیدار نخست دائه کیون پارک از کره جنوبی را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ مقابل مورات داگ از ترکیه به پیروزی رسید و در دور سوم و در مرحله یک چهام نهایی مقابل رسول چونایف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد و با توجه به شکست چونایف مقابل فرانک استابلر قهرمان جهان از آلمان، گرایی از دور رقابت ها کنار رفت و نهم شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل دیمیتری پیشکوف از اوکراین شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، پشتام از دور رقابت ها کنار رفت و بیست و سوم شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی در دور اول ادگار بابایان دارنده مدال نقره اروپا از لهستان را با نتیجه ۵ بر ۳ و ضربه فنی مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل لاشا گوبادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان با نتیجه ۶ بر ۲ و ضربه فنی پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. عبدولی در این مرحله در مصاف با رفیق حسین اف قهرمان اروپا از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل امره کوش دارنده مدال برنز جهان از ترکیه با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل ماکسیم مانوکیان قهرمان جهان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور اول در دور دوم رامی هیتانیمی از فنلاند را با نتیجه عالی ۹ بر صفر شکست داد وی در دور سوم اریک آپس از استونی را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ژان بلنیوک قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از اوکراین با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و با توجه به حضور این حریف اوکراینی در دیدار فینال، نوری به گروه بازنده ها رفت اما در این گروه آرتور شاهینیان از ارمنستان با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب و نهم شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی علیاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۴ بر یک سلیمان دمیرجی از ترکیه را شکست داد. وی در دور سوم مقابل موسی اولویف دارنده مدال نقره جهان از روسیه با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد. و با توجه به پیروزی این کشتی گیر مقابل الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان و راه یابی به فینال، علیاری به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه با نتیجه ۹ بر صفر بکسلطان محموداف از قرقیزستان را شکست داد و در کشتی دوم مقابل لویلیس پرز مورا از ونزوئلا با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و راهی دیدار رده بندی شد. علیاری در دیدار رده بندی با توجه به حاضر نشدن آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از کشور ارمنستان به مدال برنز رسید.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم شهاب قوره جیلی در دور نخست مقابل زویادی پاتاریدزه دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد و با توجه به مغلوب شدن این حریف مقابل کشتی گیر کوبایی، قوره جیلی حذف و شانزدهم شد.

به گزارش ایسنا،پیش از این تیم ملی کشتی آزاد ایران نیز با ۳ برنز حسن یزدانی، علیرضا کریمی و پرویز هادی در ۱۰ وزن در جایگاهی بهتر از ششمی جهان قرار نگرفت.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
0
0
یاد محمد بنا به خیر
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
0
0
اگه مقام میاوردید میگفتیم مشت محکمی تو دهن آمریکابود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x