کد خبر: ۵۵۷۴۶۵
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۵
تنیسور ۲۱ ساله آلمانی توانست مرد شماره یک جهان را شکست دهد و برای نخستین بار فاتح تور ATP لندن شود.
آفتاب‌‌نیوز :
 فینال تور ATP لندن یکشنبه شب بین نواک جوکوویچ و الکساندر زورف برگزار شد. زورف در یک رقابت جذاب توانست ۲ بر صفر مرد شماره یک جهان را شکست دهد و قهرمان شود. 

مرد شماره یک جهان با قدرت کار خود را شروع کرد و توانست در گیم نخست پیروز شود. با این حال زورف با پیروزی در گیم بعد بازی را مساوی کرد. جوکوویچ با سرو های خوب خود پیش افتاد اما تنیسور آلمانی اجازه نداد اختلاف بیشتر شود. هر دو تنیسور هنگام در اختیار داشتن سرو برنده گیم می شدند. البته زورف زمانی که مرد شماره یک جهان توپ را در اختیار داشت به آسانی امتیاز ها را از دست نمی داد. از طرفی سروهای عالی اش برای جوکوویچ غیر قابل کنترل بود. 

با گذشت زمان مرد شماره پنج جهان بهتر می شد و در نهایت زمانی که بازی ۴ بر ۴ در جریان بود توانست گیم نهم را به خود اختصاص دهد. بازی فوق العاده این تنیسور تماشاگران را به وجد آورده بود. در گیم بعد که سرویس در اختیار زورف بود او با قاطعیت پیروز شد و برنده ست نخست لقب گرفت.

رقابت نزدیک دو تنیسور در شروع ست دوم هم دیده شد و در نهایت پس از این که چند بار امتیاز ها در گیم اول مساوی شد زورف در یک رالی جذاب توانست یک بر صفر پیش بیفتد. با این حال مرد شماره یک جهان در ادامه جبران و بازی را یک بر یک کرد. در گیم بعد زورف باز هم برنده یک رالی جذاب بود که ۲۸ ضربه رد و بدل شد. او در نهایت دو بر یک پیش افتاد. در این ست بر خلاف ست نخست تنیسور ها زمانی که سرو را در اختیار نداشتند پیروز می شدند.

در ادامه بازی سه بر دو به نفع تنیسور آلمانی شد. او گیم بعد را نیز به خود اختصاص داد تا اختلاف به دو برسد. جوکوویچ که می دانست باید در گیم بعد پیروز شود تا شانسی برای ادامه بازی داشته باشد به سختی توانست این کار را انجام دهد. بازی چهار بر سه شد. زورف با اتکا به سرو های خوب خود توانست نتیجه را ۵ بر ۳ کند تا برای قهرمانی تنها به پیروزی در یک گیم نیاز داشته باشد. در نهایت او به زیباترین شکل ممکن امتیاز پایانی را کسب کرد. 

به گزارش ایسنا، تنیسور ۲۱ ساله آلمانی برای نخستین بار فاتح این بازی ها شد. همچنین جوانترین قهرمان تور ATP لقب گرفت. زورف برای رسیدن به فینال راجر فدرر، دیگر تنیسور بزرگ جهان را پشت سر گذاشته بود و قهرمانی را با شکست مرد شماره یک جهان به دست آورد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x