کد خبر: ۵۵۷۶۵۸
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷
مدافع جوان استقلال با هافبک بازیساز پرسپولیس نسبت فامیلی دارد و در صورتی که این دو بازیکن بتوانند به بازیکنان فیکس این دو تیم تبدیل شوند می توانند اتفاق جالبی را رقم بزنند.
آفتاب‌‌نیوز : حمید رضا طاهرخانی بازیکنی است که یکی دو سالی است نامش بر سر زبان ها آمده است و از او به عنوان جوان با استعداد پرسپولیس یاد شده است. اما شاهین طاهرخانی بازیکنی است که از تیم رده های پایه پیکان این فصل به استقلال آمد و او به سرعت روند صعودی را طی می کند.

شاهین طاهرخانی در گفت و گویی صحبت های جالبی در مورد رابطه فامیلی اش با حمیدرضا به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:

تو با حمیدرضا طاهرخانی پسرعمو هستی، درست است؟

شاهین طاهرخانی گفت:

    بله، البته پدرهایمان با هم پسر عمو هستند اما ما پسرعموهای فوتبالی هستیم و در یک محل هم بزرگ شده ایم. فوتبال را با هم شروع کردیم و حتی خانه هایمان هم به هم چسبیده بود.

در کدام تیم با هم بازی می کردید؟

    ما اهل شهر تاکستان هستیم و در تیم آراد تاکستان با هم هم تیمی بودیم. بعد از این تیم هم من و حمیدرضا راه مان از هم جدا شد.

فوتبال حرفه ای را در کدام تیم شروع کردید؟

شاهین طاهرخانی گفت:

    ما که آمدیم تهران من تیم ملی جوانان بودم و از این تیم رفتم گسترش فولاد اما حمیدرضا آمد راه آهن و بعد رفت پرسپولیس و الان ۳ فصل است در این تیم بازی می کند. اما من بعد از گسترش فولاد رفتم پیکان و دو سال هم در خدمت این تیم بودم.

چطور شد استقلال به تو پیشنهاد داد؟

    من با تیم های پایه پیکان هم قهرمان تهران شدم و هم قهرمان ایران، من کاپیتان آن تیم بودم و مربی های پایه من را دیده بودند. بعد از آن مورد توجه باشگاه استقلال قرار گرفتم و به این تیم آمدم.

واقعا تو استقلالی بودی و حمیدرضا پرسپولیس بود یا دست تقدیر شما را به این دو تیم رساند؟

شاهین طاهرخانی گفت:

    واقعا درست است و این را می توانید از بچه محل هایمان بپرسید. از بچگی حمید رضا پرسپولیسی بود و من استقلالی، حتی پدر من استقلالی بود و پدر حمیدرضا پرسپولیسی و هر دو در تیمی بازی می کنیم که از بچگی طرفدار آن بودیم.

شما هم خانه هستید یا به صورت جدا زندگی می کنید؟

شاهین طاهرخانی گفت:

    نه. تمرین های حمیدرضا سمت غرب است و من سمت شرق تهران و به همین دلیل از هم جدا هستیم.

وقتی همدیگر را می بینید برای هم کری می خوانید؟

شاهین طاهرخانی گفت:

    شاید باورتان نشود اما زمانی که پیش هم هستیم فوتبالی صحبت نمی کنیم. البته گاهی پیش می آید در مورد فوتبال حرف بزنیم ولی اینکه کری بخوانیم اصلا.

در زمان بچگی چطور؟ برای هم کری می خواندید؟

    بله کری می خواندیم و این طبیعی است ولی زمانی که فوتبال را حرفه ای شروع کردیم سعی کردیم این بحث ها را جمع کنیم. الان هم اگر روبروی هم بازی کنیم مطمئن باشید محکم جلوی هم بازی می کنیم.

از نظرت کدام تان در فوتبال موفق تر می شوید؟

شاهین طاهرخانی گفت:

    ان شاء الله هردو موفق شویم و بتوانیم به بازیکنان بزرگی تبدیل شویم.

فکر می کنی روزی تو و حمیدرضا می توانید در دربی به عنوان بازیکنان ثابت استقلال و پرسپولیس بازی کنید؟

    چراکه نه فقط می دانم راه طولانی داریم و باید خیلی تلاش کنیم.

چطور حمیدرضا همراه تیم امید مسافر عمان شد و تو نه؟

شاهین طاهرخانی گفت:

    چون ما رسمی دعوت نشده بودیم و آقای کرانچار من را سر تمرین استقلال دید و از آقای شفر اجازه گرفت تا سرتمرین این تیم شرکت کنم. چون تیم امید قبلا کارهای بازیکنانش را برای سفر به عمان کرده بود ما در این سفر همراه تیم نیستیم ولی آقای کرانچار به ما گفت در اردوهای بعدی کنار تیم خواهیم بود.

پرسپولیسی ها به حمیدرضا می گویند جوینکو، استقلالی ها به تو لقبی نداده اند؟

    به من کسی چیزی نمی گوید ولی من خودم عاشق واران، مدافع رئال مادرید هستم.

ورزش سه


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین