کد خبر: ۵۵۸۵۲۶
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با یک روزنامه پرتغالی گفت،‌ آمریکا فعالیت‌های نظامی در مرزهای روسیه در اروپا را تشویق می‌کند و این سیاست توطئه‌گرایانه امنیت اروپا را به خطر می‌اندازد.
آفتاب‌‌نیوز :
 سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با روزنامه پرتغالی پوبلیکو، "بازی‌های جغرافیایی که ‌آمریکا و متحدان ایدئولوژیکش در برخی از کشورها مشغول آن هستند" و همچنین "بی توجهی بروکراسی اتحادیه اروپا در هدف قرار دادن بحران اوکراین" را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این بحران جو اعتماد را از بین برده که رهبران مسئول از روسیه و برخی از کشورهای اصلی اروپایی چندین سال برای به وجود آوردن چنین جوی زحمت کشیده‌اند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه مصاحبه خود آورده است: معماری مذاکره روسیه و اتحادیه روپا به شدت تخریب شده است. روندهای اروپایی باعث ضرر چندین میلیاردی شده، دولت اوکراین علیه مردم خودش جنگ به راه انداخته، درگیری جدیدی در اروپا به راه انداخته و در عین حال هم آمریکا متضرر نشده است. بلکه حتی از تشویق و ترغیب فعالیت‌های نظامی در مرزهای روسیه در اروپا منفعت هم می‌برد و به دنبال پیگیری رقابت تسلیحاتی در منطقه ماست، در حالیکه ما به این امیدیم که هیچ جایی برای یک جنگ سرد دیگر وجود ندارد.

وزیر خارجه روسیه همچنین افزود که "امنیت مردم اروپا گروگان سیاست‌های توطئه گرایانه آمریکاست."

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین