کد خبر: ۵۵۸۹۴۶
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
وزیر امور اقتصادی و دارایی پنج شنبه هفته گذشته در حکمی، هادی رحمانی فضلی را به عنوان مشاور جوان وزیر منصوب کرد که انتقادهایی را در پی داشت.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا نوشته است: وزیر اقتصاد، همین اول کارش،برای پسر وزیرکشور(هادی رحمانی فضلی) حکم مشاورزده اما پسوند فامیلی او را حذف کرده و او را "هادی رحمانی" نامیده.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ مهاجری افزوده است: وقتی در خبرمربوط به این انتصاب شجاعت و صداقت وجود ندارد و نام طرف سانسور می شود چه تضمینی هست که در گزارشهای اقتصادی، نیمی از واقعیت کتمان نشود؟

کنایه به وزیر اقتصاد بخاطر انتصاب فرزند وزیر کشور

توضیحات فرهاد دژپسند درباره انتخاب فرزند وزیر کشور

گفتنی است فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی پنج شنبه هفته گذشته در حکمی، هادی رحمانی فضلی را به عنوان مشاور جوان وزیر منصوب کرد.

دژپسند در این حکم، خواستار پیگیری مواردی چون ارتباط با صاحبنظران اقتصادی جوان کشور و ایجاد زمینه‌های لازم به منظور ارتقاء مشارکت آنان در فرآیند تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری، ارایه نظرات تخصصی مشورتی و تهیه گزارش‌های راهبردی با موضوع ارتقاء نظام تامین مالی کشور و اهتمام ویژه در تشکیل خانه اقتصاددانان شده است.

 هادی رحمانی فضلی پسر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور است.

فرهاد دژپسند، وزیر اقتصادی در گفتگو با سایت الف، درباره دلیل انتخاب فرزند رحمانی فضلی به عنوان مشاور جوان وزیر، گفت:  ابتدا لازم می‌بینم خوشحالی و سپاسگذاری خودم را از حساسیت عزیزان و کسانی که این موضوع را مورد توجه و پیگیری قرار دادند، تشکر کنم؛ این نشان می‌دهد که عقل هوشمندی، امور را زیر نظر دارد و از این بابت باید احساس خوشحالی داشت. اینکه هادی رحمانی فضلی پسر وزیر کشور است، کاملا درست است، اما علت انتخاب او به عنوان مشاور جوان، نسبتش با رحمانی فضلی نیست؛ بلکه آشنایی شخص خودم از توانمندی‌های ایشان است، زیرا او از دوره کارشناسی، یکی از دانشجویان خوبم بوده و به همین دلیل وقتی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل شد، وی را به عنوان کمک استاد انتخاب کردم که در امور آموزشی و تحصیلی به بنده کمک می‌کرد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: هادی رحمانی فضلی در دوره دکترا نیز در همان دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی قبول شد و در این مرحله نیز مشاور پایان نامه ایشان بودم که موضوع رساله او نیز با پیشنهاد بنده انتخاب شد و اتفاقاً موضوعی بود که برای کشور مفید است و مقطع دکترا را نیز به موقع به پایان رساند. ایشان در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی است. بنابراین این گونه باید گفت ایشان سه مقطع تحصیلی خود را در دانشگاه شهید بهشتی گذرانده و خودم نیز از توانمندی‌های علمی هادی رحمانی فضلی آگاهی دارم. دلیل انتخاب او به عنوان مشاور وزیر نیز صرفاً بدلیل جوان بودن و توانمندی‌هایش بوده تا ارتباط مناسبی با جوانان کشور و به خصوص جوانان اقتصاددان برقرار کند. آشنایی من با ایشان نیز در زمانی بوده که هیچ‌گونه رفاقت و ارتباطی با پدر ایشان نداشته‌ام.

وی عنوان کرد: نکته جالب‌تر این است هادی رحمانی فضلی اصلاً و ابداً از موقعیت پدرش در هیچ مقطعی مشاهده نکردم که استفاده کند و اگر فردی مثل من از این نسبت اطلاع نداشت از رفتار ایشان هرگز به این موضوع پی نمی‌برد؛ بنابراین انتخاب او صرفاً جهت استفاده و بهره‌گیری حداکثر از قابلیت‌های فردی بوده که از لحاظ علمی قابل قبول است و از نظر رفتاری نیز هرگز بدنبال استفاده از رانت پدرش نبوده است. ضرورت دارد سهم و نقش جوانان را در مدیریت امور توسعه بدهیم تا مانع از گسست نسلی در مدیریت کشور شویم.  
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
0
0
"؟اگر فردی مثل من از این نسبت اطلاع نداشت از رفتار ایشان هرگز به این موضوع پی نمی‌برد؛ بنابراین انتخاب او صرفاً جهت استفاده و بهره‌گیری حداکثر از قابلیت‌های فردی بوده که از لحاظ علمی قابل قبول است و از نظر رفتاری نیز هرگز بدنبال استفاده از رانت پدرش نبوده است. ضرورت دارد سهم و نقش جوانان را در مدیریت امور توسعه بدهیم تا مانع از گسست نسلی در مدیریت کشور شویم. "
طنز تلخ کلام در تفسیر ایشان از رانت و جوانان است.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
0
1
بله ، خیلی توانمنده.... تو بیمه آسیا مشاور کاردگر مدیر عامل بود برای 3 و 4 سال ............ فقط یه مشکل وجود داشت معلوم نبود در چه مورد مشاوره میده.......
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x